Společnost Apple koupila službu streamování klasické hudby Primephonic

Společnost Apple koupila službu streamování klasické hudby Primephonic

Apple rozšiřuje svou nabídku skladem o platformu Primephonic. Jedná se o platformu streamovací klasickou hudbu. Ne nadarmo se říká, že klasika nestárne. Spousta lidí si pouští klasickou hudbu bez vokálního zpěvu k uklidnění nebo k práci.

Tato akvizice rozšiřuje rostoucí knihovnu Apple Music o více než 75 milionů skladeb a navazuje na stávající obsah klasické hudby této platformy. V těsném závěsu následuje Spotify s více než 70 miliony skladeb.

Apple uvedl, že příští rok plánuje spuštění aplikace zaměřené na klasickou hudbu, která bude využívat stávající uživatelské rozhraní Primephonic. Apple uvede Primephonic do režimu offline 7. září a současní předplatitelé získají šest měsíců Apple Music zdarma, uvedla společnost.

Apple potají nakupuje desítky společností každý rok, často za účelem získání inženýrů s odbornými znalostmi v určitých oblastech nebo přidání klíčové technologie do probíhající iniciativy. Některé z největších a nejvýznamnějších akvizic společnosti však byly v hudebním prostoru: koupila streamovací hudební službu a výrobce sluchátek Beats za 3 miliardy dolarů v roce 2014 a službu identifikace hudby Shazam za cenu údajně kolem 400 milionů dolarů v roce 2017. V roce 2018 tiše koupil Platoon, službu pomáhající uživatelům objevovat umělce, za nezveřejněnou částku.

“Jako startup zaměřený pouze na klasiku nemůžeme dosáhnout většiny globálních klasických posluchačů, zejména těch, kteří poslouchají mnoho dalších hudebních žánrů,” uvedla společnost. “Došli jsme proto k závěru, že abychom dosáhli svého poslání, musíme uzavřít partnerství s přední streamovací službou, která zahrnuje všechny hudební žánry a také sdílí naši lásku ke klasické hudbě.”

Zdroj, foto: cnbc.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru