Společnost Apple chce zrušit službu, do které investovala 3 miliony dolarů

Minulý rok v létě dal Tim Cook, nynější CEO společnosti Apple zelenou k prozatím největšímu nákupu v historii společnosti Apple. Jedná se o službu Beast Music, která byla podpořena investicí 60 milionů dolarů. Za touto službou mimo jiné stojí také známý raper a producent Dr. Dre, který se díky této službě řadí mezi nejbohatší umělce.

Poté co společnost Apple Music Beats odkoupila, očekávalo se, jak zareaguje na integraci nového produktu do svých stávajících služeb. Nakonec to dopadlo tak, že bylo vypuštěno Apple Music, které je přímou konkurencí prozatím největší streamovací služby Spotify a které nabízí pro nové uživatele 3 měsíce předplatného zdarma. Díky akvizici desítek milionů nových uživatelů se společnost Apple rozhodla, že nemá smysl Music Beats dále udržovat.

Aplikace by měla být ukončena k 30. listopadu

Music Beats by měla byt ukončena k 30. listopadu 2015. Pro stávající uživatele Beats se změní především to, že budou bezplatně převedeni do Apple Music, společně i s jejich playlisty a uloženou hudbou, která se spojením obou služeb rozroste až na 30 milionů kousků. Zůstane také speciální rádio Beats 1, do kterého je hudba vybírána ručně několika hudebními experty.

apple2-850x468

Zdroj: Czechcrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru