Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Adobe chtěla odkoupit český startup Avocode

avocode

Avocode – most mezi designérem a vývojářem

Před několika měsíci spatřil světlo světa unikátní nástroj Avocode, v jehož popisu práce je ulehčit život kodérům webových stránek. Avocode převádí grafické návrhy z Photoshopu a jiných grafických nástrojů přímo do HTML a CSS.

Projekt je pod záštitou talentovaného českého týmu vývojářů Source. V loňském roce, kdy byla spuštěna první betaverze, nástroj během jednoho týdne vydělal 1 milion korun na předobjednávkách. Startup jedná o seed investici od několika investičních fondů. Celková investice by se měla pohybovat kolem 1 milionu dolarů (v přepočtu 24 milionů korun). Mezi investory by se měla objevit také česká firma Credo Ventures, která v minulosti investovala například do českého projektu Apiary celkem 6,8 milionů dolarů.

V současné době nástroj Avocode využívá 1 500 platících zákazníků, mezi nimiž jsou významné firmy jako NHL, Seznam a Wal-Mart. Zájem o tento úspěšný projekt měla také společnost Adobe, nicméně ředitel projektu akviziční nabídku od giganta zamítl.

Zdroj: E15

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru