Společnost Adidas vrací výrobu do Německa, místo lidí chce ale zaměstnat roboty

Boty od oblíbené značky Adidas se už brzy budou vyrábět v Německu a budou je vyrábět roboti. Firma tak chce snížit náklady a urychlit dodávky zákazníkům na svých hlavních trzích. Už na začátku příštího roku by mělo být vyrobeno přibližně 500 kusů běžeckých bot, které vyrobí převážně roboti.

Adidas již většinu výroby přesunul z Evropy do Asie. V současné době pracuje pro společnosti Adidas více než 1 milion pracovníků ve smluvních továrnách, hlavně v Číně a ve Vietnamu. Společnost chce nyní přivést svou výrobu blíž ke svým hlavním trhům, tedy do Evropy.

20110425-adidas-107

 Lidská práce bude stále potřeba, společnost chce zaměstnat pouze 10 lidí

Nová továrna by se měla objevit ve městě Ansbach, kde má společnost svou centrálu. Výroba prostřednictvím robotů by měla být zahájena v první polovině příštího roku. Podle společnosti Adidas bude  bude firma potřebovat pouze 10 lidí, kteří budou vykonávat práci, kterou roboti sami nedokážou.

,,Zhruba 10 lidí bude továrna potřebovat v průběhu pilotní fáze, nicméně Adidas pracuje na tom, aby celý proces byl plně automatizován,“ uvedla agentura Reuters.

Adidas v současné době vyrábí ročně přibližně 600 milionů párů bot a dalších položek, jako je oblečení a doplňky. Do roku 2020 plánuje zvýšit prodej o téměř polovinu.

Zdroj: E.svet-E15

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru