Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Společnost 21st Century Fox se dohodla na spojení evropských společností působících v oblasti satelitní televize; Firma New Sky se stane přední evropskou placenou televizí

Společnosti Sky Holdings v Itálii a Německu se stanou součástí firmy BSkyB; 21st Century Fox bude mít v rozšířené společnosti BSkyB podíl 39,1 procent a získá 9,3 miliardy amerických dolarů v hotovosti a aktivech.

Společnost bude ve fiskálním roce 2015 pokračovat v odkupech akcií na základě nové autorizace.

Společnost 21st Century Fox (burzovní index NASDAQ:FOXA, FOX) dnes oznámila, že převede firmu Sky Italia a svůj 57,4 procentní podíl ve firmě Sky Deutschland do společnosti BSkyB. Spojením těchto aktiv vznikne jednička v oblasti digitální televize v rámci celé Evropy.

V rámci této transakce získá společnost 21st Century Fox zhruba 9,3 miliardy amerických dolarů od společnosti BSkyB, ve složení zhruba 8,6 miliardy amerických dolarů v hotovosti a 21 procentního podílu firmy BSkyB v televizním kanálu National Geographic Channels International, čímž se podíl majetku společnosti 21st Century Fox zvýší na 73 procent. Kromě toho se společnost 21st Century Fox zúčastní nabídky zveřejněné společností BSkyB na odkoupením jejích dalších akcií v hodnotě zhruba 900 milionů americkým dolarů, aby si udržela podíl ve výši 39,1 procent. Čisté zdaněné prostředky, které společnost 21st Century Fox po dokončení všech částí této transakce budou činit zhruba 7,2 miliard amerických dolarů. Smlouva podléhá souhlasu regulačních orgánů, souhlasu akcionářů společnosti BSkyB a splnění dalších podmínek.

“Vždycky jsme věřili, že spojení evropských společností Sky bude velkým přínosem pro nově vzniklý podnik a pro naše akcionáře,” řekl James Murdoch, jeden z provozních ředitelů společnosti 21st Century Fox. “Nakonec společnost Sky s celoevropským pokrytím budepřínosem pro zákazníky, kteří budou profitovat ze zrychlení technologické modernizace a rozšíření služeb pro zákazníky díky plně integrovanému podniku. Transakce zdůrazňuje zaměření společnosti 21st Century Fox na zjednodušení vlastní struktury a zároveň snahu přinášet významné hodnoty našim akcionářům. Těšíme se na naši účast v další vzrušující kapitole existence společnosti Sky pod vedením Jeremy Darrocha a dalších zkušených vedoucích pracovníků a tvůrčích talentů společnosti Sky v celoevropském měřítku.”

“Tato transakce byla pro společnost 21st Century Fox vedena cílem maximalizovat hodnotu různých společností skupiny Sky způsobem, který by ocenil skutečnou hodnotu těchto podniků a zároveň nám umožnil se podílet na stávajících ziscích společnosti Sky prostřednictvím našich vlastnických podílů v rozšířené a posílené společnosti,” řekl Chase Carey, prezident a provozní ředitel společnosti 21st Century Fox. “Tato transakce výrazně rozšíří likviditu naší bilance a podpoří naše klíčové operační principy včetně soustavného vracení kapitálu akcionářům. V tomto ohledu budeme ve fiskálním roce 2015 pokračovat v našem programu zpětného odkupu akcií a budeme probírat podrobnosti obnovení autorizace pro zpětný odkup akcií na základě zveřejnění tržeb za fiskální rok 2014 ve středu 6. srpna 2014.”

“Obnovení naší autorizace pro program zpětného odkupu akcií bude realizováno bez ohledu na jakékoli potencionální akvizice nebo investiční aktivity společnosti,” řekl Rupert Murdoch, předseda představenstva a generální ředitel společnosti 21st Century Fox. “Pro společnost 21st Century Fox je prioritou zvyšování hodnoty pro akcionáře disciplinovaným způsobem a v důsledku toho budeme uvažovat pouze o transakcích, které plně podporují tento cíl.”

Upozornění týkající se výhledových prohlášení

Tato zpráva obsahuje určitá výhledová prohlášení ve smyslu Zákona o reformě vedení soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů (Private Securities Litigation Reform Act) z roku 1995. Tato prohlášení jsou založena na odhadech a zahrnují známá i neznámá rizika, nejasnosti a další faktory, v důsledku kterých se skutečné výsledky, výkony nebo úspěchy společnosti mohou zcela lišit od budoucích výsledků, výkonů nebo úspěchů uváděných nebo naznačených v těchto výhledových prohlášeních nebo informacích. V těchto výhledových prohlášeních vyjadřujeme očekávání nebo domněnky týkající se budoucích výsledků nebo událostí. Tato očekávání nebo domněnky jsou založeny na současných plánech nebo očekáváních vedení naší společnosti, jsou vydávána v dobré víře a věříme, že na rozumném základě, ale neexistuje žádná záruka, že se tato očekávání nebo domněnky naplní, budou dokončeny nebo splněny. Výhledová prohlášení obsažená v tomto dokumentu se vztahují pouze k datu vydání této zprávy a my nemáme žádnou povinnost veřejně publikovat žádná z nich ve světle pozdějších událostí nebo okolností, pokud to nevyžaduje zákon nebo nařízení.

O společnosti 21st Century Fox

Společnost 21st Century Fox je přední světový poskytovatel kabelové televize, producent vysílání, filmů, placeného televizního vysílání a satelitního příjmu na šesti kontinentech celého světa. Společnost má téměř 1,5 miliardy předplatitelů, kterým každodenně přináší programy v 50 jazycích. Společnost 21st Century Fox provozuje globální síť a zařízení pro kabelovou televizi a vysílání, včetně kanálů jako například FOX, FX, FXX, FS1, Fox News Channel, Fox Business Network, Fox Sports, Fox Sports Network, National Geographic Channels, MundoFox, STAR India, 28 místních televizních stanic v USA a více než 300 kanálů, které jsou součástí sítě Fox International Channels; dále filmové studio Twentieth Century Fox Film a studia pro televizní produkci Twentieth Century Fox Television a Shine Group. Společnost rovněž nabízí špičkový obsah milionům předplatitelů placených televizních služeb v Evropě a Asii, jako jsou například Sky Deutschland, Sky Italia a má vlastnický podíl ve firmách BSkyB a Tata Sky. Další informace o společnosti 21st Century Fox naleznete na internetové adrese www.21CF.com.

Kontakty

21st Century Fox

Kontakt pro tisk:

Los Angeles:

Julie Henderson

Tel : 310-369-0773

Email : jhenderson@21cf.com

nebo

New York:

Nathaniel Brown

Tel : 212-852-7746

Email : nbrown@21cf.com

nebo

Velká Británie:

Miranda Higham

Tel : 011-44-207-0195632

Email : mhigham@21cf.com

nebo

Vztahy s investory:

Reed Nolte

Tel : 212-852-7092

Email : rnolte@21cf.com

nebo

Joe Dorrego

Tel : 212-852-7856

Email : jdorrego@21cf.com

Zdroj: 21st Century Fox

Tuto tiskovou zprávu zmůžete prohlédnout online na adrese:

https://www.businesswire.com/news/home/20140725005125/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru