Spojené kráslovství a Latinská Amerika spolupracují na vozítku pro misi na Měsíc

Spojené kráslovství a Latinská Amerika spolupracují na vozítku pro misi na Měsíc

Lunární vozítko je nový startup se sídlem ve Velké Británii. Spacebit je společnost zabývající se vývojem robotického průzkumu  pro použití na Měsíci. Na výzkumu se budou podílet dvě latinskoamerické společnosti: Ekvádorská civilní Space Agency (EXA) a mexické Dereum bude poskytovat technologii, kterou bude Spacebit využívat jak na svém nasazovacím zařízení, tak na robotickém roveru, který připravuje k použití na Měsíci. 

Toto je poprvé, kdy se latinskoamerické společnosti zúčastní mise na lunárním povrchu. “Máme Ekvádor a Mexiko jako naše technické partnery,” řekl Tanasyuk, generální ředitel. “Kromě toho, že se jedná o první lunární misi ze Spojeného království, je to také první mise v Latinské Americe.”

EXA i Dereum mají silné technické zázemí, pokud jde o kosmickou loď a kosmickou robotiku. EXA se zaměřuje na vývoj technologií, které jsou efektivní, levné a spolehlivé, podle Nadera, zatímco Dereumův Mariscal řekl, že jeho organizace je v ideální – celosvětově známý pro svou práci na stavbě robotů pro použití ve vesmíru s rozsáhlými výsledky. Jejich odbornost by měla hodně pomoci ve snaze společnosti Spacebit vybudovat, testovat a ověřovat její robotický lunární rover využívající nový systém pohybu – tento rover nebude používat k pohybu kola, jako zatím všichni ostatní. Nový rover se má pohybovat po vzoru pavouka – po stabilních nožičkách.

“Jde v podstatě o data jako obchodní obchodní model služeb,” dodal a vysvětlil, jak se budou snažit vydělávat peníze. “Naším primárním zaměřením na misi je zkoumání a mapování lávových trubek pod povrchem, aby bylo možné charakterizovat lunární podpovrchové prostředí pro potenciální vhodnost pro budoucí lidské bydlení.”

Společnost Spacebit, která byla založena v roce 2014, je financována soukromě prostřednictvím samotného Tanasyuk a několika dalších soukromých investorů.

Zdroj, foto: techcrunch.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru