Dnes vyšlo 15 článků

Spekulace Nikola Motor Company: vlastní technologii pro kamiony poháněné na vodík nebo klame?

Spekulace Nikola Motor Company: vlastní technologii pro kamiony poháněné na vodík nebo klame?

Vedoucí společnosti Nikola, G.M. Partner pro elektrická nákladní vozidla, končí kvůli podvodům. Trevor Milton, zakladatel a výkonný předseda Nikoly, rezignoval poté, co ho investiční fond obvinil z nepravdivých tvrzení o technologii jeho společnosti. 

Trevor Milton, který předčasně ukončil studium na univerzitě, proměnil své podnikatelské vize na Nikolu, start-up zaměřený na vývoj dálkových návěsů poháněných vodíkem a elektřinou. Společnost General Motors byla tak zaujata myšlenkou, že ve společnosti získala podíl ve výši 2 miliard dolarů, i když v zásadě nemá žádné příjmy a nevyrobila jediný nákladní vůz.

Ale výstup pana Miltona náhle skončil. V neděli večer Nikola oznámil, že rezignoval na funkci předsedy kvůli obviněním, že podváděl investory o technologii společnosti. Jeho odchod následoval po zprávě investičního fondu Hindenburg Research z 10. září, která ho obviňovala z četných falešných tvrzení o Nikola technologii, včetně produkce videa, na kterém byl nakloněn náklaďák, aby to vypadalo, jako by společnost vyvinula funkční prototyp.

Agentura Bloomberg News minulý týden uvedla, že S.E.C. zkoumala obvinění Hindenburga proti Nikole a The Wall Street Journal uvedl, že se kauzy ujalo ministerstvo spravedlnosti. Nicméne ani jedna z agentur nepotvrdila, že vyšetřování probíhá. Zatímco popírala Hindenburgova obvinění, Nikola uznala, že prototyp nákladního automobilu z roku 2017, který se objevil v propagačním videu, nebyl uveden do pohybu. “Nikola ve videu nikdy neuvedla, že její nákladní vůz jede pod vlastním pohonem,” uvedla společnost ve svém prohlášení. Nikola řekla, že od té doby postavila plně funkční modely.

 Zdroj, foto: nytimes.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru