Dnes vyšlo 1 článků

Speciální projektor od Sony dokáže z obyčejného stolu vytvořit dotykový

Moderní technologie jdou velmi rychlým tempem kupředu a tak se dá očekávat, že žádné společnosti nechtějí zůstat pozadu. A už vůbec né společnosti, které se zabývají spotřební elektronikou. Dle dostupných informací pracuje společnost Sony na vývoji speciálního projektoru, který dokáže během okamžiku přeměnit klasický stůl na dotykový.

Tento speciální projektor by měl dokázat proměnit téměř každý povrch na alternativu k dotykovému displeji. Místo dotykové vrstvy se zde využívá kombinace několika pohybových senzorů, díky kterým zařízení sleduje pozici přítomných předmětů a směr pohybu rukou uživatele. A právě na základě tohoto realizuje interakci s virtuálními objekty, které jsou na dané ploše umístěny. 

Pokud uchopíte něco zobrazeného a pohnete tím do jedné ze stran, projektor tento fakt okamžitě zaregistruje. Z obyčejného stolu se tak může velmi lehce stát obrovský dotykový displej, který poskytne potřebný pracovní prostor vhodný pro řadu moderních profesí.

sony-projector-future-lab-sxsw-2016-2.0 sony-projector-sxsw-2016-1.0 sony-projector-sxsw-2016-3.0 sony-projector-sxsw-2016-4.0 sony-projector-sxsw-2016-5.0

Zdroj: Theverge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru