Speciální aplikace na Facebooku vám řekne, zda jsou vaši přátelé v Paříži v bezpečí

Facebook má speciální funkci, která uklidňuje přátele lidí, kteří se zrovna nacházejí v Paříži. Pomocí notifikace ukazuje, kdo z uživatelů je mimo nebezpečí a o kom ještě nejsou informace. Tato aplikace byla vývojáři navrhnuta v důsledku přírodní katastrofy, která se stala před rokem v Japonsku.

Pokud jste v okolí místa, kde udeřila přírodní katastrofa nebo se stala jiná katastrofa, můžete přátelům říct, že jste v bezpečí, a taky zkontrolovat, jestli jsou v bezpečí i oni. V případě, že nemáte přístup na internet a přátelé o vás ví, že jste v bezpečí, mohou vás označit také oni. Tuto aplikaci najdete pod názvem Safety check

Viděla jsem ve zprávách, co se stalo. Jsi v pořádku; Američanka studující v Paříži měla během několika minut facebookovou zeď plnou vzkazů.

Screenshot_4

Funkce Safety Check vznikla už před rokem

V roce 2011, po tsunami v Japonsku, používaly miliony lidí sociální sítě a mobilní telefony, aby se ubezpečili, že jejich milovaní jsou v pořádku; popisuje historii funkce Safety Check firemní blog. Naši inženýři v japonském Facebooku tehdy přišli s on-line nástěnkou, která byla prvním krokem k dnešní funkci.“

Díky této funkce se přátelé mohou cítit klidněji

Funkce také dává lidem možnost uklidnit více svých blízkých naráz, aniž by museli posílat zprávu jednotlivě. Poté, co se ohlásí (nebo je někdo označí), přijde jejich přátelům upozornění o této změně.

safetycheckmobielcarouselZdroj: Technet

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru