Specialista na bezpečnost online plateb Fraugster získává investici ve výši 4,7 milionů euro

Fraugster, mladá společnost využívající technologii umělé inteligence k eliminaci platebním podvodům, získává investici ve výši 4,7 milionů euro. Tato technologie se učí z každé transakce v reálném čase a umí předvídat podvodné útoky ještě dříve, než nastanou.

Online obchodníci přichází ročně o více než 15 miliard dolarů kvůli podvodným transakcím. Nicméně způsoby, kterými se řeší boj proti podvodům, jsou založeny na zastaralých technologiích. Starší řešení má tendenci blokovat spoustu transakcí, což vede k falešným poplachům, kvůli nimž průmysl ročně zaplatí přes 259 miliard euro.

V roce 2014 Max Laemmle, který dříve spoluzakládal platební bránu Better Payment, a Chen Zamira, který se více než deset let věnoval analytice a řízení rizik a pracoval pět let u firmy PayPal, založili společnost Fraugster. Jedná se o německo-izraelskou společnost, kterou využívají i poskytovatelé platebních služeb, jako je například Visa. Fraugster strávil více než dva roky zdokonalováním svého algoritmu a zlepšováním schopností jeho umělé inteligence. Snížil výskyt podvodných transakcí o 70 % a zvýšil míru konverze o 35 %.

„Založili jsme Fraugster, protože celé odvětví platebních rizik je založeno na zastaralých technologiích. Stávající systémy jsou drahé a příliš pomalé, aby se přizpůsobovaly novým formám podvodů v reálném čase. My jsme vynalezli samoučící se algoritmus, který napodobuje myšlenkový proces lidského analytika. Jedná se o škálovatelný stroj, který provádí rozhodnutí během pouhých 15 milisekund. Jedním z důvodů, proč jsme tak rychlí, je, že jsme vymysleli vlastní technologii s in-memory databází, která je neomezená svým rozsahem,“ uvedl Max Laemmle, CEO společnosti Fraugster.

Venture fond Earlybird se stává novým hlavním investorem ve společnosti vedle stávajících investorů Speedinvest a Seedcamp.

„Umělá inteligence, která bude předcházet podvodům, se stane v příštích letech významnou součástí internetové infrastruktury. Věříme, že Fraugster je na dobré cestě, aby se stal významným hráčem v tomto segmentu,“ řekl Michael Breidenbruecker, partner společnosti Speedinvest.

Tato poslední investice bude použita na zaměstnání nových pracovníků a na podporu mezinárodního růstu společnosti.

Zdroj: EU startups

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru