Dnes vyšlo 1 článků

Španělský pár si splnil svůj sen a nechal si vytesat dům do skály

Španělský pár si splnil svůj sen a nechal si postavit dům vytesaný do skály inspirovaný španělským architektem Antoim Gaudím. Dům ve skále zkrátka spojuje originalitu s minimalismem, který je charakteristický pro dnešní mladou generaci.

Cílem tohoto projektu bylo podpořit místní ekonomiku, která je stále postižena finanční krizí. Možná si říkáte, že tento dům je strašný a topení musí stát majlant. Není tomu tak, díky tomu, že je dům umístěný ve skále mají majitelé domů po celý rok stabilní teplotu 20°C a nemusí utrácet za klimatizaci a topení.

Veškerý materiál pochází z blízkého okolí výstavby

Materiály, které byly použity na výstavbu domu pochází z blízkého okolí. Nábytek byl vyrobený na míru, například ze skleněné vaty a polyesterové živice. Střešní krytina je na stavbu položená ručně, což vyžadovalo velmi hodně práce a úsilí. Jak můžeme vidět na fotografiích níže, tato práce se opravdu vyplatila.

GilBartolome-Casa-acantilado1

GilBartolome-Casa-acantilado4

JG52513

 

Zdroj: Startitup

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru