Španělský architekt si vybudoval kancelář pod mostem

Španělský architekt si vybudoval kancelář pod mostem

Každý si rád odpočineme na nějakém netradičním místě. Právě neobvyklá místa inspirují mnohé umělce v jejich tvorbě. Mohou to být přírodní krásy nebo také moderní stavby. Každý má jiný vkus a jinou laťku, kdy zabředáváme do tajů naší fantazie představ. Architekt a návrhář jménem Fernando Abellanas si postavil kancelář pod mostem. Ano, čtěte správně. Kancelář umístil pod betonový most a podobá se vlaštovčímu hnízdu.

secret-studio-fernando-abellanas-architecture-offices_dezeen_2364_col_6

Fernando Abellanas je španělský bytový architekt a návrhář nábytku. Nábytek navrhuje pro firmu Lebrel. Čtrnáct dní se věnoval vymýšlení systému konstrukce, která ho doveze u plošiny až k jeho vlaštovčí kanceláři. Mobilní konstrukce se posouvá pomocí kličky, kterou musí Fernando otáčet. Rozpohybuje kolejnice mobilní konstrukce, která ho doveze až do kanceláře.

Jak kancelář vypadá?

Ve své kanceláři má španělská architekt vše, co ke své práci potřebuje. Kancelář vypadá, jako vytržená z designového časopisu. Je zařízená v moderním, jednoduchém stylu, ale zároveň má zachovanou svou osobitost. Najdeme v ní vše potřebné, samozřejmě psací stůl, židli a police. Na té horní je uložena deka s polštářem, pro případ, že by Fernando Abellanas pracoval do noci a chtěl v kanceláři přespat. K dispozici má i lampičku na baterie. Jako v každé kanceláři, ani v téhle netradiční, nesmí chybět fotky jeho nejbližších.

secret-studio-fernando-abellanas-architecture-offices_dezeen_2364_col_1

Kancelář se nachází ve španělské Valencii. Na první pohled byste si stropního příbytku ani nevšimli. Kancelář je nenápadná a dokonale splyne s okolím. Fernando má přehled o všem, co se kolem něj děje. Nicméně vybrané místo je klidné a plně se může oddat náplni své práci. Čas od času ho v kanceláři vyruší projíždějící vlak nebo ptactvo.

secret-studio-fernando-abellanas-architecture-offices_dezeen_2364_col_29

Ve své kanceláři nepřijímá žádné návštěvy a nechce být nikým rušen. Dokonce je chráněn i před nepřízní počasí. Ze shora je chráněn betonovým mostem, z boku ho chrání dřevěné panely a ze spodku pojízdná plošina

 

Zdroj, text/foto: dezeen.com 

Zajímá se o psychologii, filozofii a online marketing. Studuje na vysoké škole marketingovou komunikaci. Nyní působí jako Trainee Online marketigu ve společnosti Seznam.cz. Ve volném čase spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru