Dnes vyšlo 15 článků

Spánek v práci? Ve Finsku je dokonce povinný

Spánek v práci? Ve Finsku je dokonce povinný

Pamatujete si, když jste jako malí, chodili ve školce po obědě spát? Pamatujete si také, že jste nechtěli? A co byste za to nyní v práci dali, že? Možná se k nám tento trend vrátí i do naší dospělosti. Konkrétně ve Finsku si po práci zdřímnout chodí a to povinně! 

V hlavním městě Finská, v Helsinkách, se usadil nový trend. Zaměstnanci si chodí po obědě zdřímnout a jsou za to placeni. Odbory ve Finsku si prosadili placený spánek v rámci pracovní doby. Spánek si odůvodňují následně zvýšenou produktivitou a tím i zvýšením zisků a úspěchů celé společnosti. Ve finských firmách je nyní trendem najímat si odborníky,kteří pomohou zaměstnancům relaxovat, bude produktivně organizovat jejich pracovní pauzy. V některých firmách zase vznikají speciální “koutky“, které slouží k meditaci pracovníků – interiér je zařízen v relaxačních barvách a spustí se uklidňující či meditační hudba.

Zaměstnanci jsou v práci často pod tlakem a jsou nervozní, proto je pro ně čím dál obtížnější se během půlhodinové pauzy na oběd uklidnit a druhé polovině pracovní doby opět produktivně pracovat. Právě v těch případech by měly organizované přestávky pomoci. Lze tímto způsobem předejít předčasnému pracovnímu vyhoření.

Zmiňovaná spánková pauza trvá 30-60 minut. Lékaři zaujímají stanovisko, že spánek po jídle je zdraví prospěšný.

TIP: Jak se dobře a zdravě vyspat aneb zásady zdravého spánku

Zdroj, foto: newsnowfinland.fi

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru