Spam ze seznamky Zorpia

Měli jsme tu už Badoo, MyZamana, TwoOne, Hi5 a mnoho dalších. Zatímco praktiky Badoo a MyZamana ještě zřejmě dlouho nebudou svou drzostí (a nekonečným spamem) překonány, možná se k něčemu podobnému dopracuje i u nás ještě nepříliš populární sociální síť (respektive seznamka) Zorpia.

Sociální síť Zorpia pochází z Číny, ale již pomalu proniká se svými nechtěnými pozvánkami i do ČR a SK. Jde konec konců o to samé, co v případě již zmíněných jiných služeb. Spam ze Zorpia přichází v přesně stejné podobě – email s pozvánkou na připojení se do sítě se jménem nějakého kontaktu, který znáte. Pokud někdo z příjemců takové pozvánky reaguje a na základě tohoto emailu se zaregistruje, bude vyzván, aby se přihlásil přes svůj Google účet. Tam tato služba automaticky shromáždí všechny kontakty a pošle na ně vaším jménem spam – respektive pozvánku do služby Zorpia. Nedoporučuje se ani přihlášení přes Facebook. Je to stejná story.

V případě, že nechcete ve své schránce zopakovat problematické situace známé z dob řádění MyZamana a Badoo a chcete se vyhnout zaplnění schránky nechtěným bezcenným emailovým obsahem, nereagujte na žádné takové pozvánky a pro zamezení dalšího přijímání pošty potvrďte odkaz v závěru zprávy, který je v znění UNSUBSCRIBE ME FROM OTHER EMAILS, případně klikněte na tlačítko REMOVE MY ADDRESS a jiné podobné varianty. Tímto by mělo být zamezeno přístupu dalších emailů k vám. Není to nic komplikovaného.

Zdroj: https://hoax.sk/socialne-siete/dalsia-zoznamka-cinska-zorpia-vas-ihned-zaregistruje-a-ihned-spamuje/

Komentáře

Nahoru