Dnes vyšlo 15 článků

Spam využívá tragédie v Bostonu a láká uživatele na nakažené stránky

Spam využívá tragédie v Bostonu a láká uživatele na nakažené stránky

Výbuchy v Bostonu jako krutá návnada

Výbuchy náloží při bostonském maratonu otřásly celou Amerikou a potažmo i světem. Většina lidí by se asi shodla, že se jedná o čin krutý, odsouzeníhodný a jeho pachatelé si zaslouží přísné potrestání. Přesto se najdou i takoví, kteří se neštítí využít tragické události ve svůj prospěch.

Podvodníci vytvořili spam s malwarem, který se bleskurychle masivně rozšířil. Spam odhalili členové AVG Web Threats Research týmu. Jednalo se o spamové emaily, které využily bostonské exploze pro nalákání potenciálních obětí malwarů nebo exploitů. Emaily se obvykle vyznačují velmi jednoduchým předmětem („Exploze na bostonském maratonu“, Následky exploze na bostonském maratonu“ apod.) a jsou tvořeny numerickým URL s koncovkou /boston.html nebo /news.html.

Zatím ovšem nejsou k dispozici všechny údaje, proto se ani jiný typ emailu o bostonských útocích rozhodně nedá považovat za bezpečný a nedoporučuje se jej otevírat.

Spmaový email obsahuje odkaz na stránku, která obsahuje automatické stahování škodlivého spouštěče, čtyři odkazy na videa bostonských výbuchů na Youtube a iframe, který uživatele přesměruje na stránku s Redkit Exploit Kitem.

boston

V současné době se již také začaly objevovat pokusy nalákat uživatele na nedávné výbuchy v Texasu. Pokud vám takový email přistane ve vaší schránce, rozhodně jej tedy neotevírejte.

Zdroj: https://www.feedit.cz

Zdroj obrázku: https://www.feedit.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru