Dnes vyšlo 1 článků

Spam na sociálních sítích vzrostl o 355% za první půlrok

Spam na sociálních sítích vzrostl o 355% za první půlrok

E-mailové služby jsou stále dokonalější v rozeznávání spamu. To vede k přesunu spammerů na sociální sítě, kde je mnohem menší pravděpodobnost odhalení. To je důvod, proč za prvních 6 měsíců tohoto roku vzrostl spam na sociálních sítích o 355%.

A co to znamená v praxi? 1 z 200 příspěvků patří mezi spam. U aplikaci je to ještě horší – až 5% všech aplikací je podvodných – slibují nějakou službu, ale místo ní akorát zasílají spamy.

S takovými závěry přišla studie State of Social Media Spam Report společnosti Nexgate. Studie analyzovala 60 milionů příspěvků ze sociálních sítí jako je Facebook, Twitter, Google+, Youtube nebo LinkedIn v období 2011-2013.

Potvrdily se tedy dřívější odhady, že spam se začíná přemísťovat na sociální sítě. Devin Redmond, výkonný ředitel  Nexgate, k výsledkům dodal:

Stejně jako předchozí média jako je např. e-mail, spam na sociálních sítích se stává velkým byznysem. Skutečnost, že spam jen na Facebooku je byznys v hodnotě 200 milionů dolarů, stačí jako důkaz, že spam se stal pevnou a skvěle vydělávající součástí sociálních sítí

Největší sílou spamu na sociálních sítích je pravděpodobně jeho dosah. E-mail je vždy doručen pouze jednomu uživateli najednou, zatímco sociální spam může oslovit tisíce až miliony lidí. Navíc je hůře odhalitelný.

Studie taktéž odhalila, že nejvíce spamu je na Facebooku a Youtube. Poměr spamu na těchto dvou sítí vůči ostatním je 100 ku jedné. Youtube v brzké době zavede nový systém komentářů. Jak se s tím popere Facebook ale zatím není známo.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru