SpaceX plánuje vyslat dva lidi na cestu kolem Měsíce

Už nemusíte být astronautem, abyste se dostali do vesmíru. Společnost SpaceX oznámila, že koncem příštího roku poletí dvě soukromé osoby na Měsíc. Dva nejmenovaní vesmírní turisté by se měli vydat na misi na palubě kosmické lodi Dragon 2.

Kosmická loď Dragon 2, kterou do vesmíru vynese raketa Falcon Heavy, opustí Zemi, obletí Měsíc, a potom se opět vrátí k Zemi. Celá cesta, která bude dlouhá 300 tisíc až 400 tisíc mil, bude trvat asi týden.

spacex

Zdroj: YouTube

Cestující už zaplatili zálohu na let, přičemž se už nyní budou na svou cestu do vesmíru připravovat. V první řadě kosmická loď dopraví profesionální posádku NASA na ISS, až potom bude směřovat k Měsíci.

SpaceX poznamenává, že to bude po 45 letech, co se lidé vydají na Měsíc. Start kosmické lodi proběhne z historické rampy 39A, odkud na Měsíc vyrazili astronauti v rámci legendárního programu Apollo.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru