Dnes vyšlo 1 článků

Soud v USA zakázal Apple pokračovat ve vedení sporu s Kodakem

Soud v USA zakázal Apple pokračovat ve vedení sporu s Kodakem

Společnost Eastman Kodak Co. se dostala do bankrotu v lednu 2012 a Apple dál pokračoval ve vedení patentových sporů. Podle názoru soudce Allana Groppera, který podle Kapitoly 11 Zákona o bankrotu rozhodoval o návrhu Kodaku, by nebylo vhodné ve sporu v průběhu bankrotu pokračovat.

Apple podal patentní žalobu proti Kodaku v roce 2010, když obvinil výrobce fotoaparátů, že porušil několik patentů, které vlastní. Tyto patenty se týkaly metody zpracování obrazu v digitálních kamerách.

Soudce odložil také žádost Apple na podání několika dalších patentních žalob.

Apple se začal soudit s Kodakem na základě podání žaloby právníky Kodaku, která byla podána proti Apple a Research in Motion. Kodak se domnívá, že Apple nezákonným způsobem používá ve smartfonech iPhone a BlackBerry patentovanou technologii prohlížení fotografií před snímáním. Jedná se opatent U.S. Patent No. 6,292,218 a jeho údajná hodnota má být 2,2-2,6 miliardy USD.

Společnost Kodak byla jedním z hlavních výrobců fotoaparátů a fotografických materiálů, ale utrpěla značné finanční ztráty z důvodu zastaralých technologií a neúspěchu vývoje nových fotoaparátů.

Cena akcií v roce 1997 dosahovala 92 dolarů, v roce 2012 se snížila na 47 centů.

K historii je třeba poznamenat, že Kodak byl výrobcem klasického filmového materiálu a barevné 35mm filmy byly nejlepším, co se na trhu prodávalo. Kodak vyvinul technologii, kdy oproti svým konkurentům nanášel barvu na film až v procesu laboratorního vyvolání. Na filmové materiály byla natočena většina filmů pocházejících ze studií v Hollywoodu. Točil na ně i známý český režisér Miloš Forman.

Zdroje: Yahoo.com, MacWorld.com

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru