Solitaire se vrátí jako základní součást Windows 10

Hledání min, Srdce, Solitaire…to je hrubý výčet her, které byly základní součástí operačních systémů Windows už od dob slavného Windows 95. Do Windows 8 však již zahrnuty nebyly.

Ačkoli je možné stáhnout si modernizované verze těchto nezapomenutelných klasik na Windows Store, tak to není ani zdaleka tak pohodlné, jako najít si je pěkně ve složce v nabídce Start. Microsoft však dnes potvrdil, že Solitaire bude součástí základní instalace Windows 10. Sice se bude jednat o identickou verzi, která je dostupná pro Windows 8, ale alespoň si jí už nebudeme muset otrocky stahovat. Jakoby Microsoft říkal: „nepracujte, hrajte si!“

Vůbec první verze Solitaire z Windows 95.

Vůbec první verze Solitaire z Windows 95.

Nabídka Start je zpět

Zatím není známo, zda bude Windows 10 obsahovat i jiné vestavěné aplikace. Jeho vydání je naplánováno na začátek července, takže je ještě spousta prostoru pro změny.

Solitaire pochopitelně není v rámci Windows 10 jediným navrátilcem. Není žádným tajemstvím, že po kritizované absenci ve Windows 8 se vrátí i nabídka Start, která tu s námi je už od poloviny devadesátých let. Jak vidno, celkově nepříliš velký úspěch „osmiček“ Microsoft nakopl a ten se teď snaží vytvořit pravého nástupce momentálně nejpoužívanějšího systému Windows 7.

Nabídka Start ve Windows 10 je kombinací klasického Startu a plochy z Windows 8.

Nabídka Start ve Windows 10 je kombinací klasického Startu a plochy z Windows 8.

Preview verze parou poháněná

Microsoft včera večer uvolnil novou preview verzi systému Windows 10 s označením 10061. Ta přináší nové verze aplikací Outlook a kalendář, které nestihly být dokončeny včas pro předchozí upgrade (10049), a také možnost přenastavit si velikost nabídky Start. Je však nutné si uvědomit, že se stále jedná o preview verzi, která obsahuje celou řadu chyb. Tou momentálně nejdiskutovanější je nemožnost spouštět desktopové aplikace.

Zdroj: TheVerge

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru