SolarWinds se stává lídrem na trhu se softwarem pro správu sítí

Společnost SolarWinds, která byla založena v roce 1999, je předním poskytovatelem řešení pro monitoring sítí. Poskytovatel výkonného a cenově dostupného softwaru pro správu informačních technologií se stala lídrem na globálním trhu se softwarem pro správu sítí.

Významné postavení na trhu potvrdila organizace International Data Corporation (IDC) provádějící analýzu průmyslových odvětvích. Organizace sestavila žebříček Worldwide Semi-Annual Software Tracker, ve kterém se společnost SolarWinds umístila na prvním místě.

solarwinds

Žebříček je sestavován podle obratů, které společnostem generuje software, včetně výnosů za licence, údržbu a předplatné. Obraty poté slouží k měření celkové velikosti trhu a podílů jednotlivých firem.

„Firma SolarWinds byla vytvořena na předpokladu, že profesionálové v oblasti IT požadují software pro správu informačních technologií, který by byl výkonnější, ale který by se dal výrazně snáze koupit a používat,“ říká Kevin B. Thompson, prezident a generální ředitel společnosti SolarWinds. „Potvrzení firmy SolarWinds jako jedničky na trhu ze strany společnosti IDC dokládá, že tato základní hodnota se promítá do všech našich řešení. Zároveň podtrhuje oblibu našich produktů, kterou vidíme u zákazníků v organizacích všech velikostí po celém světě a která se neuvěřitelným tempem zvyšuje.“

Velice poptávané produkty této společnosti jsou Network Performance Monitor a Network Traffic Analyzer. Meziroční nárůst tržeb byl o 14,2 %. A firma drží 20% podíl na trhu.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru