Dnes vyšlo 1 článků

Solární koberec produkuje energii na počkání

Instalace solárních panelů je mnohem jednodušší než kdykoliv předtím, neboť se objevila inovace jménem Roll-Array. Tým společnosti Renovagen, která se zaměřuje na obnovitelnou energii, navrhl vysoce výkonné solární panely rozprostírající se jako koberec.

Nespornou výhodou je, že solární koberec ihned po rozvinutí může poskytnout alternativní zdroj energie i v místech, kde to nebylo doposud možné.

Rollarray-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Roll-Array je ve své podstatě standardní vozidlo 4×4, jako je například Land Rover. K zadní části vozidla se připevní ohebné solární panely, které se postupně vytahují z cívky a pokryjí půdu během několika minut. Na svých internetových stránkách, společnost Renovagen tvrdí, že panely jsou schopné generovat až 100 kWp, což je 10x více energie než u jiných přenosných panelů dostupných na současném trhu.

Rollarray-Renovagen-889x590

Zdroj: Inhabitat

Instalace standardního pevného solárního pole trvá 22 hodin, přičemž se využívá lidská pracovní síla. Ale solární koberec, který je tenký a ohebný, je rozložený během dvou minut. Po rozložení se panelový pás připojí k potřebným bateriím a střídačům, které se starají o stálý tok energie mezi solárními receptory a zařízeními, které budou sluneční energii konvertovat a sbírat, později i distribuovat.

Tento důmyslný vynález je vhodný ve vzdálených táborech či vojenských základnách. Zároveň má potenciál poskytnout okamžitou energii v oblastech postižených přírodními katastrofami.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru