SolarGaps: Žaluzie, které vyrábí elektřinu

Chcete ušetřit za energie, ale nemůžete si dovolit instalovat solární panely na střechu? Pak je pro vás ideálním řešením nový projekt, který se nedávno objevil na crowdfundingovém webu Indiegogo: žaluzie SolarGaps, které vyrábí energii ze slunečního záření.

xzdbxka5tk10supgaotc

Žaluzie SolarGaps po celý den přijímají energii ze slunce. Poloha jednotlivých panelů je přizpůsobena tak, aby v danou dobu žaluzie vyrobily co nejvíce elektřiny pro vaši domácnost.

Snižte účet za elektřinu díky žaluziím

Pomocí žaluzií SolarGaps můžete snížit účet za elektřinu až o 70 %. Jedná se o vůbec první inteligentní žaluzie, které poskytují mnohem více funkcí, než pouhé stínění.

q3ng9s28apiy04cz3qza

Výhody SolarGaps

Žaluzie SolarGaps mohou generovat až 150W energie na 1 metru čtverečním. Kromě výroby elektřiny a snížení nákladů na elektřinu žaluzie udržují doma příjemnou teplotu díky funkčnímu stínění. Přebytek energie je ukládán do baterie nebo může být snadno prodán distributorům elektrické energie.

Automatické přizpůsobení

Žaluzie se přizpůsobují poloze slunce během dne, aby z něj získaly co nejvíce elektrické energie. Navíc, SolarGaps je možné nastavit tak, aby maximálně vyhovovaly vašim potřebám. Mohou se tedy například otevřít, když se ráno probouzíte a v noci se mohou automaticky zatáhnout.

Kompatibilita se systémy iOS a Android

Žaluzie můžete nastavit i na dálku, a to pomocí aplikace na vašem chytrém telefonu, která je k dispozici pro iOS i Android.

hsbjibb8ybjnf2oqcnpa

Projekt už na Indiegogo získal více než dvojnásobek původně požadované částky, a to 117 532 USD, tedy necelé 3 miliony CZK.

zdroj/fofo: Indiegogo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru