Dnes vyšlo 1 článků

Šokující zpráva: Facebook pozná blížící se začátek vašeho vztahu

Šokující zpráva: Facebook pozná blížící se začátek vašeho vztahu

Na svatého Valentýna zveřejnil Facebook nové poznatky. A jeho tvrzení opět rozdělilo uživatele Facebooku na dva tábory. První tábor děsí pocit z naprosté ztráty soukromí a vlastní identity, ke které vývoj internetu a sociálních sítí směřuje. Druhý tábor doufá, že jim Facebook usnadní život a brzy jim snad i řekne, kdy poznají svou lásku.

Facebook z chování uživatelů vypozoroval, kdy si uživatelé mění status „nezadaný“ na „ve vztahu“. Díky své studii teď dokáže Facebook odhadnout, kdy se blíží začátek vašeho vztahu.

Frekvence vaší společné komunikace v období “před”

Během tří měsíců (nebo také 100 dní) před aktualizací stavu, v období randění a flirtování, narůstá počet vzkazů, které si budoucí páry vzájemně nechávají na zdi. Vyvrcholení randění na Facebooku přichází dvanáctý den před aktualizací stavu. Až do nultého dne (změna stavu) vzájemné postování a sdílení ustrne. Změnou stavu pak příspěvky klesají.

Neznamená to, že by spolu páry komunikovaly méně. Prostě nemají zapotřebí svůj společný čas trávit online. Facebook tak raději vymění za fyzický kontakt.

interakce

Facebooková komunikace budoucího páru před aktualizací stavu

Obsah vaší společné komunikace v období “po”

Zajímavým zjištěním také je, že po změně stavu bývají sdílené příspěvky sladší a sladší. Příspěvky párů po aktualizaci jejich stavů obsahují pozitivní slova, např. láska, hezké či šťastný. V příspěvcích „single“ uživatelů se naopak vyskytují slova negativní, např. nenávidím, bolí a špatně.

Příspěvky na Facebooku, úroveň pozitivních emocí

Příspěvky na Facebooku, úroveň pozitivních emocí

A co příště? Přijde Facebook s tvrzením, že ví, kdo se k nám hodí? Třeba to pozná z podobných názorů na svět, které s druhou osobou sdílíme…

Zdroj: mashable.com/2014/02/14/the-fascinating-anatomy-of-a-facebook-relationship/

Obrázky: www.mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru