OBRAZEM: Šokující fakta, které se udály během MS ve fotbale a vyplynuly na povrch díky internetu

Přesně 12. června začal jeden z největších svátků fotbalu. Začalo mistrovství světa ve fotbale. Letos se koná v Brazílii. A celé fotbalové šílenství potrvá až do 13. července. A proč o tom píšeme? Protože díky moderním technologiím (a zejména sociálním sítím) vděčíme za několik vcelku šokujících informacích. Které to byly?

1. Christiano Ronaldo je druhým nejlépe placeným sportovcem na světě

Hvězda Realu Madrid, vítěz Ligy mistrů UEFA 2013/14 a držitel Zlatého míče FIFA 2013, si ročně přijde na 80 milionů dolarů (v přepočtu si vydělá přes 1, 6 miliardy korun ročně). S touto informací přišel chvíli před začátkem mistrovství časopis Forbes.

Více než Ronaldo si byl schopen vydělat pouze boxer Floyd Mayweather, který Ronalda předčil o rovných 25 milionů dolarů a celkově si vydělal 105 milionů dolarů (2,1 miliardy korun). Jen pro porovnání, nynější CEO Microsoftu Satya Nadella pobírá plat ve výši 1,2 milionu dolarů (zhruba 42 milionů korun). Se všemi bonusy, pokud se firmě bude dařit podle předpokladů, si může přijít až na 18 milionů dolarů (360 milionů korun).

Díky internetu a sociálním sítím se také fanoušci Ronalda mohli dozvědět o tom, s kým Ronaldo randí (Irinou Shayk) a kam jel na dovolenou. Společně se pak objevili i na obálce španělského časopisu Vogue a nafotili pro tento časopis i sérii odvážných fotek. Na některé z nich se můžete podívat v následujících videích.

Christiano Ronaldo a Irina Shayk – focení pro Vogue

Zároveň se také Ronaldo ukázal světu v oblečení značky Rebel Spirit Clothing, čímž chtěl otevřeně podpořit tuto značku oblečení a zejména tím dokázat své spojení se svým stávajícím klubem Real Madrid, jež stejně jako Rebel Spirit má ve svém logu královskou korunku.

Oblečení americké značky Rebel Spirit proslulo tím, že je k dostání vždy jen limitovaná edice oblečení. Jakmile se vyprodá, již jednoduše není k dostání a přichází na trh další, zcela jiná kolekce. Kromě Christiana Ronalda nosí Rebel Spirit také jeden z nejznámějších wrestlerů Hulk Hogan. Tato značka je nově k dostání i u nás v České republice, více se dozvíte na https://www.rebelspirit.cz.

CristianoRonaldo_RebelSpirit_3 CristianoRonaldo_RebelSpirit_2 CristianoRonaldo_RebelSpirit_1

A také si mohli fanoušci tohoto portugalského fotbalisty poslechnout, jak umí zpívat. Stal se totiž tváří nové reklamy pro Banco Espírito Santo Angola (bankovní instituce).

2. Mario Balotelli chtěl pusu od anglické královny

Italský hřebec a možná jeden z největších talentů, fotbalista Balotelli, se na Twitteru svěřil, že když jeho Itálie vyhraje nad Kostarikou, tak chce dostat pusu od anglické královny. A vtipně dodal, že samozřejmě kam jinam než na tvář. Asi měl z této pusy respekt nejenom on, ale i celý jeho tým, když zdárně podlehl v zápase Kostarice 0:1. Z toho plyne ponaučení, že z anglické královny si srandu fakt nedělejte. Bohužel (a nebo bohudík, záleží, komu fandíte) právě díky tomuto zkratu jela Anglie domů, protože se jí nepodařilo postoupit ani ze skupiny.

 

3. Chorvaté se ukázali světu v plné parádě

croatia Brazil, 14.06.2014 - Nogomet:  Igraci su slobodan dan su  provodili kupajuci se u bazenu Tivoli resorta FBL-WC-2014-CRO-OLIC-MEDIA-OFFBEAT

Dvěma reportérům se podařilo zachytit čtveřici chorvatských hráčů, jak zcela nazí odpočívají v tréninkovém areálu. Jmenovitě šlo o Dejana Lovrena, Vedrana Ćorluku, Daria Srnu a Matea Kovacice. A hbití novináři neváhali dát ihned tyto snímky na internet, které během několika minut oběhly celý svět. Tento skandál rozezlil nejenom fotbalisty samotné, ale také jejich trenéra. Společně pak na oplátku přestali zcela komunikovat s novináři během mistrovství. Nicméně tato situace pomohla i otevřít diskuzi na téma, kde končí hranice novinářské etiky. A sice, zda mají slavné osobnosti právo na soukromí a nebo ne. A zda si je může kdokoliv fotit na počkání. Ostatně autoři snímků potvrdili, že číhali ukrytí v křoví u areálu a jen čekali na vhodnou příležitost.

4. Fotbalové mistrovství světa v Brazílii ukázalo také, jaká Brazílie skutečně je…

Child-prostitute MAIN-prostitutes-Brazil

Desítky reportéru se během fotbalového mistrovství světa zaměřily i na odvrácenou stranu šampionátu. Na to, jak vypadají chudinské čtvrti v zemi, která fotbalový svátek hostí. Internet začaly obíhat fotky dětí, kterým ještě nebylo kolikrát ani 14 let, jak spí na ulici, berou drogy a jsou nuceny prodávat své tělo turistům, aby se vůbec uživily. Svět se tak dozvěděl třeba o případu zavražděné 14-leté Mickely, které se prostituce stala osudnou. Její klient jí totiž nechtěl zaplatit za poskytnuté služby (2 dolary, asi 40 Kč) a raději ji zavraždil. Po vrahovi se stále pátrá, ale zatím bez úspěchu. I takhle může vypadat mistrovství světa z té druhé, odvrácené strany.

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru