Šokující brutalita na YouTube: Policisté zastřelili psa

Šokující brutalita na YouTube: Policisté zastřelili psa

Internetem se nyní šíří video, na kterém američtí policisté nemilosrdně zastřelili psa muže, který si je natáčel při zákroku. Toto video je dostupné na YouTube a my vám jej tu zprostředkováváme; předem je ale nutné zdůraznit, že následující záběry jsou velmi, velmi drastické.

Celý incident se odehrál v kalifornském městečku Hawthorne. Dvaapadesátiletý Afroameričan Leon Rosby si z nějakého důvodu při venčení svého tříletého rotvajlera Maxe natáčel policisty během zásahu při ozbrojeném přepadení. Policisté si jeho aktivit nemohli nevšimnout a blížili se k němu s jasným úmyslem jej zatknout; Leon Rosby svého psa zavřel na zadní sedačku v autě a vydal se směrem k přicházejícím policistům.

Pes jen bránil nerozvážného páníčka

Muži zákona Rosbyho zatkli. Pes na zadní sedačce si ale zřejmě situaci vyhodnotil jako ohrožení svého páníčka a vyskočil otevřeným oknem na ulici. Okamžitě se rozběhl k trojici mužů. Ačkoliv na videu není patrné, zda šedesátikilový pes na policisty zaútočil či ne, jejich reakce je jasná až moc: zvíře bez milosti zastřelili.

Nahrávka končí záběrem na umírajícího psa, jak se zmítá v kaluži vlastní krve.

Majitel psa je známý recidivista a potížista

Leon Rosby podal na policii celkem šest stížností. Nutno dodat, že to nebylo poprvé – již dříve si stěžoval, že jej několik policistů brutálně napadlo. Sám ovšem také nemá zcela čisté svědomí.  Policie jej opakovaně zadržela za řízení pod vlivem, ublížení na zdraví a také za vzpírání se zatčení. I současné okolnosti jeho zatčení jsou nejasné – policisté jej prý zatkli proto, že si neztišil v autě rádio, jak jej vyzvali, a že si je natáčel.

Policisté se hájí tím, že i když byl Leon Rosby pánem psa a pes patrně neměl v úmyslu jej  napadnout, byl Rosby přeci jen spoutaný a bezmocný a jejich povinností bylo jej chránit.

Muž strávil nedělní noc ve vazbě a v pondělí byl bez dalších obtíží či incidentů propuštěn. Nebylo proti němu vzneseno žádné obvinění.

Zdroje:

https://goo.gl/TMMtB

https://goo.gl/9Ocpx

https://goo.gl/1FhGl

Zdroj obrázku:

https://goo.gl/1FhGl

Komentáře

 • Tomáš Thiemel

  Na videu je zřejmé, jak se pes ohnal po policajtově levé ruce, a ten reflexivně zareagoval tak, že použil pistol, kterou měl v ruce pravé. Pes bohužel neměl náhubek. Já být na místě policity, asi bych reflexivně zareagoval stejně, než abych měl pokousanou ruku. Pes bez náhubku (navíc takové 60kg tele) je jako nezajištěná zbraň…

  • Haluzak

   Chápu vás, samozřejmě taky bych střílel kdy po mě OVŠEM bezdůvodně útočil pes.. Ale ta banda těch policajtů tam měla dost času na to umožnit majiteli svého psa zajistit, místo toho však vyvolali paniku ještě větší tím že začli na psa mířit a jeho útok vyvolali tak že se bůh ví kčemu ten idiot sklonil k zemi, pes poněm skočil. Prostě já bych se zachoval jinak. Po vyskočení psa z auta bych okamžitě řekl majiteli ať si jej jde zajistit, dokonce i v případě že by pomě skočil bych ho neodstřelil, teď mě ještě napadá, proč nepoužili paralyzer nebo slzák ?! Ještě musím upozornit, víte vy vůbec koho se to zastáváte ? Na youtube naleznete mnoha videi čeho se američtí policajti dopouští jsou to nemyslící bezcitné zrůdy !

 • Haluzak

  Brrrr až mě mrazí z té ameriky, reklama gumuje mozky lidem na každém metru čtverečným jejich pohybu ! Co víc dokonce to protlačili dětem do autobusu do školy, do škol, děti se učí slovní úlohy s výrobky jako cocacola, milkyway, př. kolik sladkostí budu mít když dostanu 3 tyčinky milky, 1 kokakolucocacolu…. fema kempy to ale teprv bude něco, určitě nevěřím tomu že je to pro jakoukoli pomoc občanům. Já sem ještě neviděl aby někdo k pomoci používal vysoké ploty s ostatným drátem ! Je to hrůza a je mi jich líto, nemyslete si že amerika, svoboda, luxus, a pohodlí to vůbec není pravda ti lidi jsou tam natom hůř než my ! Myslíte si že mají šanci sehnat zdravé jídlo ?? Víte proč jsou tak tlustí ? Né proto že by furt žraly, ale že se musí krmit jejich mcdonaldy hamburgery a jínýma jedama které jim likvidují imunitu i metabolismus. každé třetí dítě tam má cukrovku za pár let to bude každé druhé… tady nejde o psy… tady jde o globální problém který ušila USA pro celý svět… ještě zažijeme pravé peklo !! Hlavně děte volit… ať se rychleji dostanem ještě hloub kednu. Lidi moc chcete, málo žijete, nic nechápete a ve finále zdechnete !! A ten bezdomovec kterým jste opovrhovali kterému jste se možná smáli, tak se nedivte že potom bude mít mnohem víc než vy… Jak vám pomoct když jste přes své ego natolik namyšlení že si myslíte že žádnou nepotřebujete…. máte přece prachy… to znamená že jste to zvládli to počem jste toužili máte … nebo snad ne ?? VÍM ŽE NE ! PŘESTAŇTE SI LHÁT, PŘIZNEJTE SI TO ŽE PENÍZE TO POČEM JSTE TOUŽILI TO NEBYLY ! JÁ PONICH TAKY TOUŽIL TAKY JE ZÍSKAL A BYLJSEM TOTÁLNĚ ZMATENY JAK POŘÁD MI NĚCO CHYBĚLO… TO CO VÁM CHYBÍ NEJSOU PENÍZE !!!! JE TO NAPLNĚNÍ, VLÁDĚ USA JDE O KAŽDÉHO ZVÁS, JEDEN MALÝ ČLOVĚK DOVEDE ZMĚNIT SVĚT, MUSÍ TO ALE VĚDĚT !!!! SNAD SE JEDNOU TREFÍM DO KOMBINACE SLOV VĚT PÍSMEN A SMYBOLU A ROSZVÍTÍ SE VÁM… ALE NEVÍM JESI TO STIHNETE KOLAPS UŽ JE ZA DVEŘMI… BRZO BUDEM Z ULIC ODKLÍZET MRTVOLY ABYCHOM ZABRÁNILI ŠÍŘENÍ INFEKCÍ ZTĚCH MILIONŮ TĚL LÉŽÍCÍCH NA HROMADÁCH VŠUDE MOŽNĚ ! K videu dodám, jen že být to můj pes sotva by mě pustili ven okamžitě bych taky popravil psa ale z řad policie na dvou nohách a bylo by mi šumafuk jesi je vinný nebo ne… já beru policii jako jednoho muže, teda jednoho zločince, ozbrojeného vyšinutého a vystrašeného… jak unás tak kdekoli jinde… neuvědomují si načí straně stojí, až příde na věc budou do nás střílet v davech… svojim dětem pak vyprávět jak se toho neúčastnili a jak nikomu neublížili, ubožáci ubozí však se vám to všechno do haléře spočítá… co ztoho ale .. bylo by lepší abyjste to pochopili a nemuselo se počítat, nemuselo se střílet, nemuselo se nic !! jen žít… teď je to naopak, musí se všechno a žít ikdyby se nesmělo tak už sejnak nejde… :)

Nahoru