Šokující brutalita na YouTube: Policisté zastřelili psa

Šokující brutalita na YouTube: Policisté zastřelili psa

Internetem se nyní šíří video, na kterém američtí policisté nemilosrdně zastřelili psa muže, který si je natáčel při zákroku. Toto video je dostupné na YouTube a my vám jej tu zprostředkováváme; předem je ale nutné zdůraznit, že následující záběry jsou velmi, velmi drastické.

Celý incident se odehrál v kalifornském městečku Hawthorne. Dvaapadesátiletý Afroameričan Leon Rosby si z nějakého důvodu při venčení svého tříletého rotvajlera Maxe natáčel policisty během zásahu při ozbrojeném přepadení. Policisté si jeho aktivit nemohli nevšimnout a blížili se k němu s jasným úmyslem jej zatknout; Leon Rosby svého psa zavřel na zadní sedačku v autě a vydal se směrem k přicházejícím policistům.

Pes jen bránil nerozvážného páníčka

Muži zákona Rosbyho zatkli. Pes na zadní sedačce si ale zřejmě situaci vyhodnotil jako ohrožení svého páníčka a vyskočil otevřeným oknem na ulici. Okamžitě se rozběhl k trojici mužů. Ačkoliv na videu není patrné, zda šedesátikilový pes na policisty zaútočil či ne, jejich reakce je jasná až moc: zvíře bez milosti zastřelili.

Nahrávka končí záběrem na umírajícího psa, jak se zmítá v kaluži vlastní krve.

Majitel psa je známý recidivista a potížista

Leon Rosby podal na policii celkem šest stížností. Nutno dodat, že to nebylo poprvé – již dříve si stěžoval, že jej několik policistů brutálně napadlo. Sám ovšem také nemá zcela čisté svědomí.  Policie jej opakovaně zadržela za řízení pod vlivem, ublížení na zdraví a také za vzpírání se zatčení. I současné okolnosti jeho zatčení jsou nejasné – policisté jej prý zatkli proto, že si neztišil v autě rádio, jak jej vyzvali, a že si je natáčel.

Policisté se hájí tím, že i když byl Leon Rosby pánem psa a pes patrně neměl v úmyslu jej  napadnout, byl Rosby přeci jen spoutaný a bezmocný a jejich povinností bylo jej chránit.

Muž strávil nedělní noc ve vazbě a v pondělí byl bez dalších obtíží či incidentů propuštěn. Nebylo proti němu vzneseno žádné obvinění.

Zdroje:

https://goo.gl/TMMtB

https://goo.gl/9Ocpx

https://goo.gl/1FhGl

Zdroj obrázku:

https://goo.gl/1FhGl

Komentáře

Nahoru