Sociální sítě v ČR: Facebook, YouTube a Spolužáci.cz

Sociální sítě v ČR: Facebook, YouTube a Spolužáci.cz

Nikdo nepochybuje o tom, že stejně jako Facebook vládne světu, má největší počet uživatelů i u nás v Česku. Co byste už ale možná neřekli je, že velký podíl u nás mají i staří dobří Spolužáci. Mnoho lidí je zná a má na nich profil.

Přestože se objevily zprávy o tom, že Facebook ztrácí na popularitě a lidé všeobecně vykazují nižší meziroční aktivitu na sociálních sítích, výsledky zůstávají téměř nepřekvapivé. Podle výzkumu společnosti MEDIARESEARCH, do kterého se zapojilo 1084 respondentů starších 15 let, se mezi nejoblíbenější trojku komunitních serverů v Česku zařadili Facebook, YouTube a Spolužáci.cz přesně v tomto pořadí.

Za zmínku stojí fakt, že 8 lidí z 10 u nás má Facebookový profil, pouze jedno procento lidí Facebook vůbec nezná nebo o něm nikdy neslyšelo. Zbývající čtvrtina (26%) Facebook zná, ale jeho kouzlu (zatím) úspěšně odolává.

S YouTube je to tak, že ho většina lidí zná, ale profil tam nemají. To jim totiž nebrání jen tak sledovat videa. Většina lidí se spokojí s tím, že si tam mohou pustit nějaké to zábavné či hudební video a nepotřebují nahrávat žádné své příspěvky ani nic komentovat.

Spolužáci.cz jsou na tom se svojí popularitou hodně dobře. Účet tam má skoro stejně tolik Čechů jako na Facebooku. Facebook ovšem denně navštíví polovina respondentů a Spolužáky jen 2,5% dotázaných.

Nejnavštěvovanějším českým komunitním webem se v roce 2012 stala Československá filmová databáze (ČSFD). Ta se mezi lety 2011 a 2012 může chlubit také největším nárůstem návštěvnosti. Stále populárnější je u nás také Google+, který se v loňském roce stal webem s největším procentuálním nárůstem počtu vlastníků účtů.

A když se posuneme v žebříčku trochu níže na úplně poslední místo, dostaneme se nakonec možná k trochu překvapujícímu výsledku. Čekali jste, že poslední místo obsadí nějaká spíše teenagerská komunita jako třeba Xchat?  Chyba. Poslední místo si drží LinkedIn – síť sdružující profesionály. Zřejmě to o našich profesionálech něco vypovídá…

komunitniWeby

Komentáře

Nahoru