Sociální sítě ovládá sestřelený Boeing 777

Celý svět přemýšlí nad tím, kdo stojí za sestřelením Boeingu letícího přes Ukrajinu. Pro malajsijské aerolinie je to obrovsky nešťastná zpráva, protože je to za krátkou dobu již druhá tragédie jejich letadla. U obou těchto nepříjemných událostí šlo navíc o Boeing 777. Ten druhý s označením MH17 je ale daleko populárnější. Šlo o velkou tragédii, která je na sociálních sítích zdrojem velké zábavy.

Média klamou

Asi to nedělají záměrně. Jen mají problémy s jednotkami. Kilometr sem, kilometr tam. A nebo rovnou deset tisíc. Ale co, u Blesku to vlastně není vůbec překvapivé.

blesk-letadlo

A TV Nova prý zmiňovala něco o 20 000 km.

Twitteru vévodí #MH17

Twitter je jako vždycky při podobných událostech hlavním dějištěm, kde se dozvídáte nové informace snad každou minutu. Pod hashtagem #MH17, který je aktuálně extrémně populární, najdete snad všechno. Dozvíte se, že sestřelení MH17 má dopad i na vědu, protože tam zemřelo několik významných odborníků na AIDS. Nebo že nehoda obrátila klesající trend leteckých nehod. 

Někdo to bere vážně …

Než něco udělají, měli by Rusko a Ukrajina přemýšlet o nevinných lidech. Tedy aspoň tak to vidí stránka 8fact, jejíž jeden příspěvek uctil památku sestřeleného letadla.

Celý svět napjatě sleduje na www.flightradar24.com, že letecká doprava nad Ukrajinou podstatně zřídla.

… a někdo si dělá jen srandu

Začínají kolovat vtípky.

I Fakta o hovně přidala svůj postřeh.

A z nebe nám podle postřehů z počasí STAY Z padají letadla.

Jak celou katastrofu vnímáte vy? A kdo to podle vás byl? Třeba na Novinkách se o tom vedou dost peprné debaty. Vlastně tam už všechno vyřešili. K čemu nějaký vyšetřovatelský tým?

pavel-malinovsky

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru