Sociální sítě, které možná neznáte: Na své si přijdou milovníci piva, jídla i počítačových her!

Sociální sítě, které možná neznáte: Na své si přijdou milovníci piva, jídla i počítačových her!

Sociální sítě v posledních letech rostly jako houby po dešti. S nárůstem jejich počtu došlo také k výrazné tématické specializaci sítí. Dnes bych vám rád představil čtyři sítě, které možná neznáte.

I pivaři mají svoje místo v sociálním internetu

Pro všechny fanoušky piva je tu povedená síť s názvem Untappd. Funguje na principu check-inů, jak je možná znáte z Foursquare nebo dnes již mrtvé Gowally. Díky mobilním klientům pro iOS, Blackberry, Android  a Windows Phone se můžete s každou další sklenicí piva přihlásit ke značce, již právě pijete, ohodnotit ji a dokonce k ní přiřadit konkrétní místo. Databázi má Untappd společnou s Foursqaure. Počty piv a značek pak můžete sledovat na svém profilu a samozřejmě sdílet na další sítě. Jen pozor na kontroly ze strany manželky nebo přítelkyně.

Vyberte si dobrou restauraci a dobré jídlo

Když jsme se dobře napili piva, co takhle jídlo? Pak je tu pro vás Foodspotting. Chcete se podělit s přáteli o tip na dobré jídlo a místo, nebo jen pomoci někomu anonymnímu s výběrem restaurace? Nafoťte, co jste jedli, a udělejte check-in na Foodspottingu, kde jídlo pojmenujete a přidáte konkrétní restauraci.

Nemusíte samozřejmě doporučovat jen kvalitní jídla, můžete zkusit ostatní i varovat před blafy. Mobilně opět na iOS, Windows Phone, Androidu a Blackberry.

Co zrovna děláte? Dejte o tom vědět…

Další sítí je GetGlue. Ta je záběrem rozložená hodně na široko. Principem je totiž checkování se v momentě, kdy čtete knihu, hrajete hru, sledujete film, seriál nebo posloucháte hudbu. GetGlue má poměrně velkou databázi ze všech uvedených oblastí, a tak si díky síti můžete vést celkem pěkný deník, co jste kdy viděli, četli nebo slyšeli.

Sdílení s kamarády je samozřejmostí, navíc se GetGlue snaží o herní prvek, kdy za určité činnosti dostáváte virtuální nálepky, které vždy za získaných dvacet kusů můžete proměnit za nálepky reálné, které by vám měly dojít domů. Zkušenosti se zasíláním jsou v Česku různé, mě nedošly, ale znám uživatele, kterým ano. Mobilně můžete GetGlue používat s aplikací pro iPhone a Android, ostatní platformy si musejí vystačit s mobilní stránkou sítě.

A na závěr si vytvořte vlastní nástěnku

Na konec jsem si nechal Pinterest. O tom bylo v posledních měsících slyšet asi nejvíce, řadí se totiž mezi nejrychleji rostoucí sociální sítě světa. O co na Pinterestu jde? Formou připínání obrázků z webových stránek si vytváříte sami, nebo ve spolupráci s kamarády, vlastní nástěnky na libovolná témata.

Obrázky se stahují z cílových webů samy na Pinterest, na oplátku z nich vede odkaz na zdrojový web. Pinterest může být velkou inspirací, ale také obrovským žroutem času. K dispozici jsou opět klienti pro všechny mobilní aplikace, stejně jako rozšíření pro majoritní browsery.

Doufám, že jsem vám tímto článek rozšířil obzory, snad vy rozšíříte řady těchto v tuzemsku zatím nepříliš rozšířených sociálních sítí.

Jakub CizmarČtenář: Zdeněk Dvořák
Autor je specialista na linkbuilding, zajímají ho novinky na síti a v mobilních technologíích.
Web: linki.cz

Napište také svůj článek!

Komentáře

Nahoru