Sociální sítě: 5 největších mediálních přešlapů roku 2013

Sociální sítě: 5 největších mediálních přešlapů roku 2013

Všichni víme, že na sociálních sítích se věci šíří opravdu rychle. A pokud jde o případy, kdy se něco pokazí, šíří se ještě rychleji. Nepovedené tweety, nesprávné účty, špatné načasování, špatné myšlenky, F-bomba, … Existuje spousta příkladů toho, jak se vám na sociální síti může podařit opravdu #epic_fail.

Ani v letošním roce tomu nebylo jinak než v těch předchozích. A samozřejmě se takové přešlapy nevyhnuly ani významným celosvětovým firmám. Od hacknutého účtu až k robotovi, který odpovídá na žádosti klientů… Pojďte se podívat na těch top 5 přešlapů roku 2013, které nám přinesl Search Engine Journal. A nezapomeňte se z nich poučit!

1. Sociální kampaň Bingu

Bing pomocí Oscara podporoval svou kampaň Bing It On, která se zaměřovala na boj proti Googlu. Do všech svých tweetů vkládal různé fráze o filmech nominovaných na Oscara a slogan Bing It On s odkazem a hashtagem.

Bing It On byla kampaň Bingu proti Googlu.

Bing It On byla kampaň Bingu proti Googlu.

Poučte se: Takováto okatá propagace vlastní kampaně vaší firmě na hodnotě opravdu nepřidá.

2. Twitter účet Burger Kingu se změnil na McDonald’s

Pár vtipálkům se povedlo změnit logo a název twitter účtu, který původně patřil Burger Kingu. Po změně to však již byl McDonald‘s. Pánové rovněž nezapomněli publikovat pár tweetů o tom, že McDonald’s a Burger King nyní spolupracují. Navrch přidali ještě fotografii zaměstnance Burger King, který bral drogy na toaletě jedné z restaurací. Avšak legrace rychle skončila, účet byl pozastaven.

Burger King a McDonald's

Poučte se: Mějte na svých účtech silná hesla a pokud na vašem účtu dojde k něčemu neočekávanému, rychle reagujte.

3. Amy’s Baking Company urážela své recenzenty

Majitelé restaurace na svých facebookových stránkách nazývali uživatele Yelpu a Redditu, kteří jejich restauraci hodnotili, jako „zasrané“, „hloupé“ atd. Pak samozřejmě tvrdili, že byl jejich účet napaden hackery a že pracují s FBI na tom, aby tyto hackery našli. Ale kdo ví, jak to celé bylo.

Amys-Baking-Company-facebook-freakouts

Poučte se: Když už k něčemu dojde, omluvte se. A dbejte na to, aby vaše omluvy zněly věrohodně a upřímně.

4. Chrysler tweetoval F-bombu

F-bomby monitoruje web Fbomb.co. Na mapě se tam detailně ukazuje, čí nedávný tweet obsahoval to sprosté slovíčko začínající na F (f***). A právě taková F-bomba se povedla i Twitter účtu Chrysleru. Ten totiž napsal něco o tom, že mu připadá dost ironické, jak je Detroit známý jako #motorcity a přitom tam nikdo neumí řídit. Tedy slušně řečeno. Ve skutečnosti to bylo i s tím sprostým slovem nějak takto:

„I find it ironic that Detroit is known as the #motorcity and yet no one here know how to fucking drive.”

Tweety obsahující slovo "f***" se zobrazují na mapě na webu fbomb.co.

Tweety obsahující slovo „f***“ se zobrazují na mapě na webu fbomb.co.

Poučte se: Sprostými slovy nic nedokážete, maximálně tak někoho urazíte.

5. Twitter účet Bank of America je robot

Všechny dotazy uživatelů směřované k účtu Bank of America byly na Twitteru zodpovídány automaticky. Poznalo se to tak, že tweety jako „Ahoj, co pro tebe můžeme udělat?“ vůbec nezapadaly do kontextu…

ku-xlarge-x

Poučte se: Nepoužívejte automatizované tweety.

V grafické formě

social-media-fails-2013A1

Sociální sítě jsou určeny pro náročné hráče, kteří se sem tam dokáží vyrovnat i s nějakou tou bouří. Je důležité vědět, jak se s obtížnými situacemi vyrovnávají jiné společnosti, abychom se mohli z jejich chyb poučit.

Vzpomínáte si ještě na některé případy, které vás v letošním roce šokovaly?

Zdroje: wearesocialmedia, searchenginejournal, obrázky: eater, seroundtable, brellabee, gizmodo, gizmodo

Komentáře

Nahoru