Dnes vyšlo 15 článků

Socialbakers získali investory, ti koupili čtvrtinu firmy

Do analytické společnosti Socialbakers zaměřené na získávání dat z Facebooku a LinkedInu podle všeho vstoupila skupina investorů. Od července jsou v ní zastoupeni Earlybird Verwaltungs, Runway Capital Partners a Daniel Bergmann.

Informace vyplývají z výpisu v obchodním rejstříku. Od 18. července drží ve společnosti Socialbakers s.r.o. podíl 20,57 procenta němečtí Earlybird Verwaltungs, dalších 4,91 procenta američtí Runway Capital Partners a třetím novým podílníkem je Daniel Bergmann s 1,67 procenta. Ze stávajících majitelů firmy dál drží podíly Jan Řežáb (34,60 %), Lukáš Maixner (17,30 %), Martin Homolka (17,30 %) i Jiří Voves (3,65 %).

Podle informací z několika zdrojů investici zprostředkovala investiční a poradenská skupina Tarpan partners sídlící v Praze, kterou zastupuje skupina vrcholových manažerů. Oficiálně zatím Socialbakers investici nepotvrdili ani nechtějí komentovat její výši. “Mohu to komentovat až na konci září, kdy bude oficiální oznámení,” vzkázal ze San Francisca Jan Řežáb.

Komentáře

Nahoru