Dnes vyšlo 1 článků

Socialbakers koupili Social Insider

Socialbakers koupili Social Insider

Socialbakers zaznamenali významný úlovek. Nedávnou investici půl miliardy korun využívají mimo jiné na akviziční posílení svého portfolia. Na palubu své lodi přibrali Social Insider.

Socialbakers získali před dvěma měsíci investici ve výši půl miliardy korun. Česká technologická společnost tehdy uvedla, že ji hodlá využít na akviziční posílení svého portfolia. Nyní svá slova potvrdili činy a na svět se vyklubal první úlovek. Tím je technologicko-vývojová divize někdejší společnosti Ataxo.

V současnosti však již Ataxo neexistuje. Nástupcem této firmy se stala nizozemská společnost Oxata a právě od ní pochází projekt Social Insider.

Částka, kterou Socialbakers za Social Insider zaplatí, se dle dostupných informací blíží jednomu milionu dolarů.

Generální ředitel Jan Řežáb se k investici vyjádřil následovně:

Plánujeme se rozšiřovat dál. Chtěli bychom uskutečnit až pět akvizic, z nichž tři už máme rozjednané.

Původem plzeňská společnost získala před dvěma měsíci největší investici v historii českých technologických firem. Konkrétně se jednalo o 26 milionů dolarů, což je v přepočtu více než půl miliardy korun. Finanční prostředky od mezinárodních investorů (především Index Ventures a Earlybird) tehdy ohodnotily společnost na 150 až 200 milionů dolarů.

Socialbakers se věnují kvantitativní analýze firemních dat na sociálních sítích, přičemž svým zákazníkům dovedou dodat data i o jejich konkurenci. Mezi klienty významného start-upu již patří na 2000 světových společností. Příjmy firmy mají tento rok dle odborníků dosáhnout 300 milionové hranice.

Štítky: ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru