Sobotní kolaps internetu se nekonal. Hackeři selhali, dohlížel na ně i Interpol

Sobotní kolaps internetu se nekonal. Hackeři selhali, dohlížel na ně i Interpol

Poslední březnový den měl být poznamenán celosvětovým výpadkem internetu. Hackeři to oznámili již v únoru a tuto operaci nazvali Global Blackout.

Vyřazením internetu z provozu chtěli dát najevo svůj nesouhlas se zákonem SOPA, s činností Wall Street a podobně. Chtěli tak bojovat za svobodný internet.

Provedeno to mělo být prostřednictvím přetížení třinácti kořenových DNS serverů, na nichž jsou uloženy databáze překládající webové adresy na IP adresy počítačů. Už v minulosti byly podobné útoky provedeny. Nicméně nikomu se je nepovedlo dotáhnout do konce na všech třinácti serverech.

Proč se útok nekonal není jasné. Důvodem může být i zatčení 25 vůdčích členů Anonymous ve Španělsku, Kolumbii, Argentině a Chile (celá zpráva). Hrozba útokem ale mohla být jen planým poplachem. Podobně by tomu byla výhrůžka útokem na Facebook, která nakonec byla jen výmyslem.

Hrozba sobotním útokem však nebyla zlehčována. Kromě velkého zájmu médií situaci nepodcenil ani Interpol, který už nějakou dobu bedlivě sleduje činnost hackerů.

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru