Soap opera

Soap opera

Soap opera jinými slovy telenovela. Označujeme tak televizní a rozhlasové seriály, které jsou založené na mezilidských vztazích.

 

V těchto seriálech můžeme sledovat nekonečné životní příběhy, které jsou často dramatické a povrchní. Herci a herečky v ní bývají nezvykle dokonalí.

 

pár

Vznik soap opery byl původně určen pro rozhlasové dopolední vysílání. Po vzniku televize se soap opera přesunula do televizního vysílání.  Původní rozhlasové soap opery jsou i typickými ukázkami aktivního product placementu, propagované výrobky byly zakomponovány přímo do děje.

 

 

Klasické telenovely jsou oblíbené především v latinskoamerických státech. Obliba je natolik velká, že každý latinskoamerický stát má vlastní televizní společnost natáčející tyto soap opery. U nás jsou oblíbenější její mírnější formy, jako např. Ulice, Ordinace v ružové zahradě, atd.

love

Pokud jste milovníky telenovel, určitě navštivte stránky https://www.latin.cz/, které jsou věnovány výhradně telenovelám.

 

Ukázka z nové telenovely, ve které hraje Eva Longoria https://www.youtube.com/watch?v=RuqBljIKZzs

 

 

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru