Snapchat v novém: Zprávy a videohovory

Snapchat je momentálně docela na vrcholu, a tak přidává ještě nové funkce. Již nebude jen o mizejících obrázcích. Nejnovější aktualizace přidává do aplikace možnost zpráv a videohovorů. Snaží se dohnat aplikace jako Facebook Messenger, WhatsApp nebo Viber?

Fotky jsou dobrý způsob, jak poslat něco vtipného a zahájit konverzaci s přáteli. Mnoho uživatelů si místo chatování slovy posílá prostě jen fotografie. Avšak to často vede k tomu, že jen bezmyšlenkovitě vyfotí nějakou fotografii a přidají jí titulek.

Ale to vše je teď minulost. Nyní si totiž se svými přáteli můžete i normálně psát. V aplikaci je běžné rozhraní chatu, v němž můžete psát a odesílat textové zprávy, posílat fotografie a videa. Jedinou vadou snad je, že tam nejsou integrovaní žádní povedení smajlíci.

V dolní části obrazovky přibylo nové tlačítko. Když se zbarví modře, znamená to, že je váš přítel aktuálně online a čte si vaši zprávu. Pokud tlačítko stisknete a podržíte, spustíte videohovor. Ten může být jednosměrný nebo oboustranný. Můžete někomu poslat video, nebo provozovat videohovor spolu.

snapchat-update

Malý háček

Je tu ale jedno omezení. Nezavoláte si rovnou s každým. Chat a videohovory můžete provozovat pouze se svými přáteli, kteří již také mají nainstalovanou aktualizovanou verzi. Takže pravděpodobně bude pár týdnů trvat, než to lidé začnou opravdu využívat.

Zdroje: TechCrunch, Business Insider

Komentáře

Nahoru