Snapchat kupuje aplikaci Vurb za 110 milionů dolarů a vyřeší tak své problémy

Snapchat získal mobilní vyhledávací a doručovací aplikaci Vurb za 110 milionů dolarů. Snapchat neustále roste. V roce 2013 odmítl akviziční nabídku ve výši 3 miliard dolarů od Facebooku. A zdá se, že udělal dobře, protože nyní má 150 milionů denních uživatelů a hodnotu 20 miliard dolarů. I přesto má ale Snapchat problémy.

Platforma se začíná soustředit na rozhraní, které je pro nové uživatele matoucí. Snapchat chce být intuitivní platforma, ale velice často je vystavovaná kritice, že je velice obtížné ji používat. Není snadné někoho vyhledat anebo najít nové věci k prohlížení. Kvůli tomu spousta uživatelů z platformy odchází. A tato akvizice by měla problém vyřešit.

Akvizice se startupem Vurb by mohla mobilní aplikaci Snapchat změnit k lepšímu. Ačkoliv není jasné, jaké jsou přesně záměry Snapchatu s Vurbem, zdá se, že společnost se snaží najít způsob, jak zlepšit uživatelský komfort a udržet co nejvíce profilů aktivních.

Snapchat odmítl komentovat akvizici.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru