Dnes vyšlo 15 článků

SnadnáMaturita.cz – online nástroj k úspěšnému odmaturování z češtiny

Je to sice jen měsíc, co studenti znovu usedli do lavic, ale maturanti mají plné hlavy starostí. Pokukují po vysokých školách či přemýšlí, kam půjdou pracovat. Hlavně je ale trápí maturita. Sice jsou už od prváku strašeni a připravováni na to, co je čeká, ale čím víc se to blíží, tím stoupá nervozita.

Samozřejmě že je hrozné se učit to kvantum informací, které studenti na střední škole proberou v rámci čtyř let a najednou jej musí kompletně znát. Ale druhým velkým problémem maturitní zkoušky je shánění informací, které je vůbec třeba vědět. Někdo si celé čtyři roky pečlivě vede sešity a na maturitu se učí z nich, někdo má starší kamarády, kteří mu poskytnou už vytvořené materiály, a pro zbytek je tu SnadnaMaturita.cz.

15206-logo-6ecb8e04e33f4c0824f2d539bce2ce6e

Startupu, který vznikl v roce 2012 jako studentský projekt, se docela daří. V současné době obsahuje pouze materiály k ústní maturitě z češtiny, ale už se pracuje na matematice, angličtině nebo dějepisu. Každý rok portál navštíví přes 50 000 studentů – a ne, není to jen v období maturit. Někteří to berou zodpovědně a materiály k učení si shání už dříve.

Jak to funguje

Portál SnadnaMaturita usnadňuje práci studentům tím, že jim nabízí zpracovaná témata k ústní maturitě z češtiny. Nemusí sami nikde nic dohledávat a mají jistotu, že je obsah skutečně pravdivý. Všechny materiály jsou navíc zpracovány jednotně, mají stejnou strukturu. A protože za startupem stojí bývalí maturanti, kteří si moc dobře pamatují, kolik měli učení, obsahují materiály jen důležité a skutečně využitelné informace. Každá otázka se vejde na jeden list A4. Tím pádem je pak i snadné materiály vytisknout.

Na webu SnadnéMaturity je možné se přímo podívat, jaké materiály jsou k dispozici a zakoupit si je zvlášť (jeden za kulatých 10 Kč). Literatura je tříděná podle období, literárního žánru či státu. Podobně bude rozřazený dějepis, který se chystá, angličtina bude rozdělená na témata. Když kliknete na vybrané téma či autora, uvidíte ukázku materiálu. Pokud si chcete udělat představu, jak jsou jednotliví autoři zpracováni, máte možnost podívat se na ukázku.

Cílení přes sociální sítě

Startupy cílící na mladé lidi mají obecně tu výhodu, že mohou snadno využívat potenciál sociálních sítí. Mladí lidé jsou na Facebooku, Twitteru či Instagramu dnes a denně a pokud je projekt / startup / firma aspoň na základním Facebooku aktivní, sdílí tam se svými fanoušky novinky a reaguje na jejich dotazy a komentáře, snadno si získá přízeň. Tým SnadnéMaturity to dobře ví. Na Facebooku pravidelně informují o tom, co chystají, a odpovídají na dotazy uživatelů. Dokonce se umí vyrovnat i s těmi negativními a v klidu přiznají chybu.

temata_k_anglictine

Na Facebooku zveřejňují i informace ze zákulisí – třeba připravovaná témata z angličtiny

Startup SnadnáMaturita jen potvrzuje známé pravidlo, že nejlepší nápady na podnikání vznikají z řešení vlastní potřeby…

Komentáře

Nahoru