Dnes vyšlo 15 článků

SMSkovat při chůzi po ulici může být v New Jersey nezákonné

Psaní textových zpráv během řízení automobilu je skutečně nebezpečné. A co obyčejná chůze? Člověk, který si hraje při chůzi s mobilním telefonem, snadno omylem narazí do jiného člověka. V horším případě zakopne a spadne. V americkém státě New Jersey se lidé domnívají, že podobné incidenty mohou být skutečně nebezpečné, a proto Pamela Lampitt navrhla nový zákon. Podle novely by člověk neměl používat chytrý telefon během chůze, přičemž porušením se může dostat do vězení až na 15 dní.

Pamela Lampitt odůvodňuje návrh na první pohled zvláštního zákonu tím, že člověk pracující během chůze na mobilu, by mohl přecházet přes cestu mimo přechod pro chodce anebo na červenou. A tento důvod podkládá také údaji z Národní bezpečnostní rady v USA, kde v období od roku 2000 do roku 2011 bylo zaznamenáno 11 101 incidentů spjatých právě s chůzí a prací s telefonem.

8682561391_2f67b03f8b_o

SMSkování na ulici může být v New Jersey nezákonné.

Přestože k nebezpečným událostem, za kterými stojí chytrý telefon, dochází dnes a denně, bude velmi náročné zákon připravit tak, aby byl schválený. Dokážete si představit, že vás na ulici zastaví policajt za to, že někomu odepisujete na zprávu?

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru