Smrt Margaret Thatcherové rozproudila diskuze

Britský konzervativní deník Daily Telegraph byl nucen zrušit všechna diskusní fóra k tématu úmrtí Margaret Thatcherové, protože tam čtenáři umísťovali obrovské množství nadávek na adresu bývalé premiérky. Tony Gallagher, šéfredaktor deníku Daily Telegraph, uvedl, že i internetová adresa, kterou deník zřídil pro vyjádření soustrasti od veřejnosti při příležitosti úmrtí Margaret Thatcherové byla „zaplněna nadávkami“.

List měl obavu, že jeho diskusní fóra budou zaplněna „lavinou hořkosti“ a proto se rozhodl fóra dočasně uzavřít.

„Zlikvidovali jsme diskusní fóra u všech zpráv týkajících se úmrtí Margaret Thatcherové – i naši emailovou adresu pro kondolence,“ napsal na twitteru šéfredaktor Gallagher a dodal: „Mnoho lidí, kteří byli na fórech k článkům o smrti Thatcherové zablokováni, naplnilo mou timeline svými sprostými urážkami.“

Pracovníci deníku Daily Telegraph uvedli, že zvlášť sprosté osobní nadávky byly zaměřeny právě na Thatcherovou.

„Netolerujeme urážlivé dopisy čtenářů v tištěné formě, proč bychom je měli tolerovat na internetu,“ uvedl jeden redaktor. List věděl, že Thatcherová, která dodnes vyvolává v Británii zuřivé emoce, nutně musela vyvolat vlnu nadávek a šéfredaktor usoudil, že jim deník nebude poskytovat prostor.

Mnoho Britů kritizovalo rozhodnutí deníku Daily Telegraph uzavřít svá diskusní fóra na Twitteru. Jeden debatér obvinil Gallaghera:

„Vy jste ideolog a nemáte vůbec zájem o svobodu projevu“.

Twitter také nespí

A nejenom na webu Daily Telegraph se to hemží vulgárními výrazy na adresu bývalé premiérky Velké Británie.

I na Twitteru se pod hastagem #dingdongthewickedwitchisdead hemží drsnými vtipy na adresu již zesnulé Margaret Thatcher.

Zdroje:

https://dailycaller.com/2013/04/08/telegraph-kills-comments-on-thatcher-stories-citing-abuse/

https://www.guardian.co.uk/media/2013/apr/09/telegraph-shuts-reader-comments-thatcher

https://www.blisty.cz/art/68131.html

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru