Dnes vyšlo 1 článků

Smrdíte? Robot vám to řekne

Pokud jdete na důležitou schůzku nebo rande, je asi dobrý nápad se ujistit, že nesmrdíte. S tímto úkolem však nemusíte zatěžovat své přátele nebo členy rodiny, stačí si koupit robota.

Japonská společnost CrazyLabo v týmu s Kitakyushu národní univerzitou technologií se spojily, aby postavili dva roboty. Jeden z nich má podobu buldoka a druhý ženské hlavy.

Psí robot očichá vaše nohy a v závislosti na zápachu vyhodnotí jednu ze čtyř odpovědí. Pokud je opravdu špatná, robot ztratí vědomí. Pokud vaše nohy „voní“, bude se o vás robot otírat.

smrdite_robot

Ženská hlava (pojmenovaná „Kaori“, což lze přeložit jako „aroma“ nebo „vůně“) dělá něco podobného. Jednoduše dýchnete na její tvář a dostanete jednu z odpovědí:

  1. Svěží jako citrus.
  2. Fuj, máte příšerný dech.
  3. Ne, já to nevydržím!
  4. Pohotovost!

Oba roboti využívají senzor zápachu, který snímá obsah určitých chemických látek ve vzduchu. Určitě je to dobré a možná je psí robot lepší alternativa než dýchání do hlavy ženy bez těla.

Zdroj: mashable.com

Obrázek: Asahi Shimbun

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru