Smazali jste si spolupracovníka z Facebooku? Může to být šikana na pracovišti

Chcete oddělit soukromý život od pracovního? Nejste spokojeni, že vám kolega nahlíží do soukromí na sociálních síti Facebook? Potom byste si měli důkladně rozmyslet, než kliknete a tlačítko „Odebrat z přátel“, neboť takové jednání může být posuzováno jako šikana na pracovišti. Důkazem je případ z australské Tasmánie.

Realitní makléřky Lisa Bird a Rachel Rogers se dostaly do sporu. Hádaly se o to, která z nich zapříčinila pokles prodejů v realitní agentuře. Po ošklivé hádce si Lisa Bird smazal Rachel z přátel na Facebooku. Dokonce ji přestala na pracovišti zdravit.

4461019149_448d2df8ee_o

Dávejte si pozor na své jednání na Facebooku, může se to obrátit proti vám.

Rachel Rogers se kvůli tomuto vyvrcholení sporu dostala do deprese a trpěla úzkostmi. Nakonec vše prozradila svému vedoucímu a dokonce si promluvila s manželem Lisy.

„Jsi malá školačka, která žaluje učitelovi,“ řekla Lisa Rachel.

Celou nepříjemnou situaci řešila komise, která uznala, že Lisa je vinná a využila Facebook jako nástroj šikany.

„Paní Lisa Bird využila první příležitosti, aby za vztahem s paní Rachel Roberst udělala tlustou čáru. Smazala si ji z přátel a raději s ní ani nekomunikovala na pracovišti,“ zněl verdikt komise.

Zdroj: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru