Dnes vyšlo 15 článků

Smartphony Samsung spontánně odesílají fotografie – náhodně a bez schválení

Smartphony Samsung spontánně odesílají fotografie – náhodně a bez schválení

Špatné zprávy pro majitele telefonů značky Samsung: Některá zařízení totiž náhodně odesílají fotografie z vaší soukromé fotogalerie náhodně vybraným kontaktům z vašeho telefonního seznamu. Nejhorší na celé věci je, že vy nic netušíte. To, že se někomu odeslaly fotografie zjistí, až když dotyčný odpoví.

Majitelé smartphonů od Samsungu si na problém stěžují na Redditu a oficiálních fórech společnosti. Jeden uživatel říká, že jeho telefon poslal všechny fotky jeho přítelkyni – což může někdy být obrovský problém. Oné zprávy jsou odesílány prostřednictvím výchozí textové aplikace Samsung Zprávy (Message) Samsung.

Mluvčí společnosti Samsung řekl: „tento problém se mi již donesl a technické týmy pracují na jeho řešení “. Fóra naznačují, že se to týká smartphonů Samsung s označením Galaxy S9 a S9 +. Společnost Samsung žádá uživatele těchto telefonů, aby ji neprodleně kontaktovali, pokud se jich tento problém také týká. Mohou ho totiž vyřešit jen správnou analýzou jeho příčin.

Experti se domnívají, že tento problém souvisí se spuštění aktualizací zpráv RCS. Právě mobilní síť T-Mobile tento týden vydala svou aktualizaci RCS, počínaje Galaxy S7 a S7 Edge. Novinka v konverzaci má vypadat tak, že textové zprávy budou připomínat spíše chatování v moderní aplikaci pro zasílání zpráv, která bude obsahovat potvrzení o přečtení a indikátory psaní – tedy něco jako Whatsapp.

Pokud se vás tento problém týka, zavolejte přímo vašemu operátorovi nebo do společnosti Samsung. Pokud se vám to ještě nestalo, můžete nechtěnému přeposlání fotky zabránit tak, že v nastavení zamezíte přístupu Samsung Message k vašemu uložišti.

Zdroj, text/foto: theverge.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru