Dnes vyšlo 15 článků

Smartphone nebo fotoaparát?

Samsung se snaží prorazit v každém odvětví mobilního segmentu. Teď se rozhodl zapůsobit na fotografy se svým Galaxy S4 Zoom.

Na první pohled se vám tento telefon jistě bude zdát spíše jako fotoaparát než telefon. S4 Zoom se designem nápadně podobá fotoaparátu, který Samsung představil v loňském roce – Galaxy Camera. My tady však máme telefon. První telefon s 10x optickým zoomem, snímačem CMOS, rozlišením 16 MPix, optickou stabilizací obrazu a xenonovým bleskem. Ale povedlo se Samsungu udělat skutečný fotoaprát nebo prostě jen telefon s působivým fotoaparátem na zadní straně.

Pokud uživatele během telefonování náhle napadne, že si potřebuje něco vyfotit a podělit se o to, rychlým otočením kroužku Zoom Ring prostě aktivuje funkci pro sdílení fotografií. Mechanismus Zoom Ring lze použít i na jednoduché procházení fotografických režimů, automatických a inteligentních režimů.

samsung-galaxy-s4-zoom-sm-c1010-1

Fotoaparát je opravdu dobře vyladěný. Uživatel může v klidu zachytit zamýšlený snímek, zvládne fotografie i pod širokým úhlem záběru. Fotografovanou scénu si i může přiblížit na dosah ruky.

Funkce Photo Suggest spojí uživatele s velkou knihovnou snímků jeho přátel, pomůže mu najít správnou kompozici těch nejlepších snímků. Dokonce nasměruje fotografa na ideální blízkou lokalitu, kde by se dala vytvořit podobná fotografie.

Součástí je i fotografický Smart Mode, který zajistí, že fotoaparát vytvoří co nejlepší snímek. Pokud si uživatel není jistý, který režim má vybrat, Smart Mode dokáže snímek sám posoudit na základě faktorů jako jsou úroveň osvětlení, ohnisková vzdálenost nebo detekce tváře.

Ale abychom nemluvili o tomto zařízení pouze jako o fotoaparátu… Je to totiž zároveň plnohodnotný smartphone. SuperAMOLED displej o velikosti 4,3 palce s rozlišením 540×960, Android 4.2.2, 1.5 GHz dvoujádrový procesor, 1.5 GB RAM, 8 GB interní paměti. To je jen pár čísel, pokud se na Galaxy S4 Zoom podíváme jako na telefon.

Podle Samsungu pro Česko a Slovensko by u nás tento kousek měl být k dostání už tento týden. Zapátrat můžete například na https://www.marzo.sk/samsung/c-1129/.Cena se bude pohybovat asi okolo 11 000 Kč.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru