Smartphone Google ARA je oficiálně potvrzený

Na konferenci Google I/O 2015 představil Google spoustu novinek, mezi nimiž se objevil také projekt ARA. Na konferenci byl představen jeho funkční model.

project-ara-6

Google ARA byl představen

O projektu ARA nebyla během Keynotes ani zmínka. Nicméně to napravil inženýr Rafa Camagro, který model poskládal a následně ho ukázal. Aby veřejnost věřila, že smartphone je skutečně funkční, vyfotil publikum a fotografii poté prezentoval na plátně.

project-ara-10

Fotografie publika

Projekt ARA představen v roce 2014

project-ara-4

Nový smartphone, jehož se brzy dočkáme

Poprvé byl projekt ARA představen v loňském roce. Jedná se o smartphone s modulárním systémem, jenž je seskládán z několika komponentů. Jednotlivé komponenty můžete poskládat dle vlastního uvážení. Je pouze na vás, jaký procesor, fotoaparát či baterii zvolíte. Můžete si vybrat, koupit a vložit jednotlivé díly. Díky modernímu projektu můžete vlastnit smartphone s nejnovějšími funkcemi, aniž byste si kupovali zcela nový model.

project-ara-5 (1)

Smartphone Google ARA

Jednotlivé moduly smartphonu byly představeny již v minulosti, nicméně až nyní jsme měli možnost zhlédnout celý smartphone celý a funkční. Camagro však neprozradil žádné důležité informace, tudíž si na bližší představení musíme ještě počkat.

Slovenský startup Vestigen dodá také jeden komponent

Projekt ARA se konečně rozběhl. Zajímavostí je, že jeden z komponentů má dodávat slovenský startup Vestigen.

Zdroj: Techno Buffalo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru