Smartphone explodoval sedmileté holčičce v kapse

A je to tu zase. Čas od času přijde zpráva o explodujícím smartphonu. Jak je vidět, chytré telefony vybuchují všude možně. Někdy je to třeba na nabíječce, v tomto případě ale rovnou v kapse. Sedmiletá Ariana Aitzhan si hrála na zahradě, když se její Samsung Galaxy S2 rozhodl ji zranit.

Ariana Aitzhan si hrála doma na zahradě v hlavním městě Kazachstánu. Najednou však její rodiče uslyšeli křik. Okamžitě za ní běželi, ale už jí nestihli pomoct. Viděli jen pozůstatky jejího mobilního telefonu Samsung Galaxy S2. Dívčini přátelé, kteří událost viděli, pak vysvětlili, že jí explodoval v kapse.

ariana

Malá Ariana se teď bojí telefonů

„Když to explodovalo, křičela a volala o pomoc. Soused, který byl nejblíže, jí vytáhl džíny a řekl, že jí to strhlo kůži,“ vysvětlil šokovaně její otec Yerlan.

Dívka má doživotní následky

Ariana byla následně převezena do nemocnice, kde jí provedli transplantaci kůže. Měla totiž popálené celé pravé stehno až ke kosti.

Ariana-Aitzhan

Ariana má kůži strhnutou až na kost

„Je stále v šoku, stejně jako my ostatní,“ dodala Arianina matka Alia. „Teď se bojí chytrých telefonů, nemůže dokonce vidět, když ho někdo používá. Je vyděšená.“

Tím to ale nekončí

Samsung se nabídl, že Arianě zaplatí veškerou lékařskou péči a plastickou chirurgii, ale její rodiče řekli, že to přece není jen o penězích. Táta jim odmítl dát zbytky explodovaného telefonu k prozkoumání, má strach, že by se děsivý příběh jeho dcery ututlal. Chystá se zaplatit si nezávislé vyšetření telefonu a chce vidět, že budou lidé, kteří jsou za to zodpovědní, potrestáni. Nenechá se prý vyplatit penězi.

samsung-galaxy-s-2

Její táta chce dát telefon soukromě přezkoumat

„Byl jsem šokován, když jsem se podíval na internet a zjistil jsem, že to nebylo poprvé, co se to stalo, a že smartphony čas od času takhle explodují. Takové případy byly zaznamenány nejen u nás, ale i v Německu a dalších zemích. Chci varovat ostatní rodiče, aby byli velmi opatrní, než se rozhodnout dát svým dětem telefon. Chci na tenhle problém maximálně upozornit, aby si ostatní byli vědomi rizik.“

Zdroje: Mirror, Express

Komentáře

Nahoru