SmartMeter.io: Otestujte si web, aby už nikdy nespadl

Je prakticky nemožné otestovat výkon webu bez použití nějakého programu, který generuje tisíce virtuálních uživatelů. Jen tak lze zjistit, zda web nápor vydrží a co přesně dělá problémy. A k tomu účelu společnost Etnetera představila novinku SmartMeter.io.

“Na trhu nám chyběl nástroj, se kterým bychom byli schopni spolehlivě testovat velkou zátěž webu, třeba 10 000 současně připojených návštěvníků, ale přitom si ho mohli dovolit. Tak jsme vytvořili SmartMeter,” vysvětlili tvůrci.

SmartMeter je cenově dostupný nástroj pro zátěžové testování webových aplikací. Vyjádřením „cenově dostupný“ máme na mysli, že základní varianta je k dispozici zcela zdarma, vývojářská vás přijde na jednorázových 18 euro, profi na 180 euro měsíčně a ta nejvyšší verze (určená pro podniky) stojí jednorázově 14 300 euro. Každá pochopitelně umí o něco víc než ta předchozí.

smartmeter_05

SmartMeter vám poskytne přesné a nezkreslené statistiky

A v čem je SmartMeter lepší než podobné nástroje?

  • umožňuje simulovat tisíce virtuálních uživatelů
  • nabízí přesné a přehledné reporty bez zkreslování výsledků
  • díky němu je snadné předávat zátěžový test mezi testerem a vývojářem
  • šetří čas – nic není potřeba složitě konfigurovat
smart_meter_welcome_screen

V jednoduchosti je krása a navíc šetří váš čas

“Optimalizace výkonu webových systémů nevyhnutelně zahrnuje činnosti spojené s úpravou kódu a nastavováním infrastruktury. Jsou to právě vývojáři, kteří daný systém znají nejlépe, a proto se jim SmartMeter snaží práci usnadnit. Test lze vytvořit během pár minut a následné retesty jsou otázkou jednoho kliknutí. Vývojář tak může snadno test sám zajistit, na základě automatického test reportu provést opravy a po retestu hned vidět, jaké jeho práce přinesla výsledky,” uvedl Performance Architect a hlavní tvůrce SmartMeteru Pavel Lukeš.

Nezbývá nic jiného než si SmartMeter stáhnout a na vlastní kůži zdarma vyzkoušet, co dokáže.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru