Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #22: SmartHalo promění staré kolo na inteligentní dopravní prostředek

Alarm, světelná navigace a monitorovací systém v jednom. To je unikátní gadget SmartHalo, který je pod záštitou společnosti CycleLab. Klasické jízdní kolo se s kouzelnou krabičkou o rozměrech 81 x 67 x 20 mm promění na inteligentní dopravní prostředek. Nespornou výhodou je kompatibilita s jakýmkoliv bicyklem.

SmartHalo komunikuje přes Bluetooth 4.0 se smartphonem pomocí aplikace, která je dostupná pro systémy iOS a Android. Systém zaznamenává informace o vaší jízdě – čas, ujetou vzdálenost, průměrnou rychlost, převýšení a spálené kalorie. Při každé jízdě můžete překonávat své dosavadní rekordy.

Zařízení se pyšní intuitivním navigačním systémem, který najde nejrychlejší a nejbezpečnější trasu na vámi vybrané místo. Prostřednictvím aplikace nastavíte cíl a zbytek má na starosti SmartHalo. Zelené LED diody signalizují směr jízdy. Součástí gadgetu je senzor pohybu, který chrání bicykl před odcizením. Pakliže se zloděj pokusí ukrást váš dvoukolý dopravní prostředek, ihned se spustí poplašné upozornění.

smarthalo

SmartHalo promění váš bicykl na inteligentní kolo

Přístroj, který se instaluje na řídítka, vás informuje o příchozích hovorech a SMS zprávách. V neposlední řadě se zavčasu dozvíte, zda se blíží bouře či déšť, abyste se mohli vrátit či najít vhodný úkryt. Jestliže jste se vydali na místo, které neznáte, a kolo jste zaparkovali na neznámé místo, stačí se podívat na GPS souřadnici v aplikaci. Kolo snadno najdete. Samozřejmostí je gyroskop, který slouží k navigaci, a akcelerometr neboli polohové čidlo, které slouží k detekci orientace a překlápění obrazu.

Jestliže jezdíte na kole v noci, SmartHalo disponuje světlem se světelným tokem 250 lumenů. Světlo se rozsvítí automaticky po setmění, stejně tak se automaticky vypne po sesednutí z kola. Přístroj je osazený baterií s kapacitou 2 000 mAh a při běžném používání je její výdržnost tři týdny. Dobíjení probíhá pomocí USB konektoru či se dá připojit do zásuvky.

Na Kickstarteru chtěli autoři projektu vybrat 67 000 dolarů. V současné době vybral přes 309 000 dolarů a to ještě zbývá do konce 16 dní.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru