Smartfonům s platformou Android hrozí nebezpečný virus

Hakeři se dokázali rychle přeorientovat ze stacionárních serverů na mobilní zařízení. Začínají používat velice nebezpečné virové nákazy k vytvoření botnetu a těžko odhalitelné počítačové sítě.

Nový virus zneužívá partnerské smartfony k rozesílání spamu s reklamou. Nejčastěji se objevuje ve vyhledavací službě Yahoo a při používání poštovní schránky Yahoo!Mail. Podle IP adres se virus začal šířit v Rusku, na Ukrajině a také v Chile, Venezuele, Thajsku a Filipínách. V těchto zemích zřejmě uživatelé podceňují nebezpečnost virů pro mobilní zařízení.

Bohužel se virus šíří nejen na zařízeních s OS od společnosti Google, ale škodí také v zařízeních Apple. Podle Kasperského jsou nakaženy iPady a iPhonyApple Store trojským koněm, který může mít původ v Rusku. O problému informoval ruský operátor Megafon, který objevil program Find and Call. Tento program byl nabízen běžně k použití a sloužil k telefonním hovorům přes internet. Po instalaci začal posílat nevyžádané zprávy, vybízel ke sdělování hesel k sociálním sítím a kreditním kartám. Program byl nyní zablokován.

Zdroj: Cio

Komentáře

Nahoru