Dnes vyšlo 15 článků

Smart Home: Lidl začíná prodávat doplňky pro chytrou domácnost

Smart Home: Lidl začíná prodávat doplňky pro chytrou domácnost

Chytrá domácnost byla nejprve zvláštností a ojedinělým způsobem života. Ale jak už to s každým trendem bývá, pomalu ale jistě se dostane do běžného chodu. Smart doplňky se dostávají do standardních nabídek obchodních řetězců. Budete se divit, ale po IKEA na tento trh uhání i německý Lidl. 

Trendem naší doby jsou „chytré“ neboli „smart“ technologie. Začalo to smartphonem, který je klíčem ke všem dalším smart výdobytkům. Už nestačí chytrý telefon nebo vozidlo. Nyní je trendy chytrá domácnost, kde najdete chytrou ledničku, chytrou pračku nebo třeba osvětlení. Smart domácnost není pro každého. Je potřeba být připravený na to, že budete neustále připoutání na smartphone, kterým budete ovládat aplikace od všech spotřebičů a budete zcela závislí na internetovém připojení.

Smart Home je kolekce od Lidlu, která obsahuje levné, ale funkčně použitelné výrobky. Zatím se nejedná o velké domácí spotřebiče, ale o drobné praktické doplňky. Obvykle Lidl sází na skvělá poměr kvality a ceny. Aktuální Smart Home nabídka není výjimkou. A co v nabídce najdete? Nabídka je zaměřena především na osvětlení. Najdete v ní LED žárovky, světelné pásky, smart zásuvku, senzor pohybu na dveře a okna, bezdrátový zvonek či ventilátor. Jak již bylo řečeno, nejedná se o nákladnou záležitost. Cena začínána 300 korunách. Chytré doplňky můžete ovládat pomocí dálkového ovládání, hlasovým povelem nebo mobilní aplikací. Jediným problémem je, že Lidl zařízení nepodporují dominantní hráče na smart trhu, kterým je Apple a Amazon. V případě Applu nepodporuje HomeKit. V případě Amazonu nepodporují hlasovou asistentku Alexu. Nicméně podporují Google Asistenta.

Zdroj, foto: lidl.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru