Služba Spolužáci.cz ohlásila svůj konec!

Server Spolužáci.cz, který vlastní společnost Seznam.cz, k 1. září letošního roku končí. Důvodem jsou údajně povinnosti z evropského nařízení o ochraně osobních údajů, kterým by server musel čelit.

Komunitní server sdružující současné a bývalé spolužáky existuje od roku 1999. Společnost Seznam.cz v něm v roce 2004 získala majoritní podíl od společnosti InternetPb.cz a  změnila design stránky, jak jej známe dnes. Po 14 letech fungování pod „seznamáckou“ záštitou hlásí Spolužáci.cz ukončení své působnosti.

Proč?

Naplno budou Spolužáci. cz fungovat do 24. května.  V den začátku platnosti Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, s nímž by se služba musela popasovat, omezí svůj provoz.

Záchrana „Spolužáků“ by znamenalo službu od základů přepsat. To se jeví jako neefektivní a finančně náročné.  Dalším důvodem je pokles návštěvnosti. Ten je způsobený uživatelským upřednostňováním jiných sociálních sítí.  Návštěvní úbytek se nejmarkantněji promítl v roce 2015. A ačkoliv se návštěvnost rok od roku snižovala, denně Spolužáky od začátku roku používalo 20 000 uživatelů. Což není zanedbatelné množství.

Harmonogram postupného ukončení provozu Spolužáci.cz

Harmonogram postupného ukončení provozu Spolužáci.cz

Co dál?

V době od 24. května do 31. srpna bude provoz služby omezený. Současní uživatelé si budou moci stáhnout všechny dokumenty a fotografie, nicméně zakládat nové skupiny nebo zaregistrovat nového člena již nebude možné.

Definitivní ukončení provozu služby je naplánováno na 1. září 2018. K tomuto datu už se uživatelé na stránku nedostanou.

 

 

 

Zdroje: Text: blog.seznam.cz/Foto: blog.seznam.cz, Spolužáci.cz

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru