Služba mikroblogů Twitter se stala obětí hackera

Haker Hannah Sweet pod pseudonymem Cosmo se přiznala k odpovědnosti za útok proti Twitteru. Síť byla po ataku DDoS po určitou dobu mimo provoz.

Důvodem útoku bylo příliš volného času a nedostatek jiných aktivit. Cosmo se chtěla pobavit svými možnostmi a užít si svoji hodinu slávy. Přístup do Twitteru byl skutečně asi hodinu nepřístupný. První útok trval asi 40 minut a po něm následoval druhý, který znamenal 20 minut bez přístupu do sítě.

Přitom představitel Twitteru se domníval, že se jedná kaskádovou chybu v komponentech infrastruktury. Za posledních osm měsíců se jednalo o největší výpadek Twitteru. Již dříve byl Twitter kritizován za nedostatek stability. Twitter přijal různá opatření na zlepšení, aby dokázal přitáhnout investory. Proti DdoS útoku ale stejně nic nezmohl.

Sweet je členem skupiny UGNazi a prý se jedná o skutečné, velmi sladce znějící jméno. Skupina má na svědomí také útoky na Google, BP, Wound Warrior Project, Comcast, UFC a další. Bojují také proti dohodě CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Zdroj: WALB News

Komentáře

Nahoru